McLaren by nás mohl příští rok porazit, obávají se u Red Bullu

McLaren by podle Adriana Neweyho mohl příští rok pro Red Bull představovat hrozbu. Míra zlepšení McLarenu a pohonné jednotky Honda nenechává klidným ani šéfa Ferrari Maurizia Arrivabeneho.
McLaren by nás mohl příští rok porazit, obávají se u Red Bullu

Ačkoliv McLaren zřejmě nebude příští rok schopen přeskočit v pořadí Ferrari, které bude podle všeho znovu největším soupeřem Mercedesu, není podle Arrivabeneho možné McLaren a Hondu podceňovat.

„Určitě uvidíme mnohem konkurenceschopnější McLaren, jelikož Hondu není radno podceňovat,“ řekl Arrivabene. „Myslím, že to bude mnohem zajímavější šampionát než ten, který právě skončil.“

Podle Neweyho z Red Bullu je možné problémy, se kterými se Honda potýkala, přes zimu opravit a i on proto očekává, že se McLaren posune pořadím vpřed.

„Podle toho, co jsme viděli, tak věřím Hondě, že udělá krok vpřed. Myslím, že jejich spalovací motor je slušný,“ řekl pro Motorsport.com.

„Jejich problém v letošním roce spočíval v tom, že rekuperační jednotka turba, MGU-H, byla příliš malá. Během zimy to však dokáží snadno vyřešit.“

Naopak klesnout by mohl Red Bull, před který by se mohly dostat týmy, které udělají krok vpřed, zatímco Renault bude mít i nadále problémy, domnívá se Newey.

„Pokud začneme sezónu s motorem, který bude mít stejný výkon jako v letech 2014 a 2015, k čemuž podle mě klidně může dojít, tak se ještě víc propadneme,“ předpovídá Newey.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kartykejan nevěří v návrat F1 do Indie

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00