McLaren by mohl získat půjčku od Bahrajnské národní banky

McLaren (skupina) potřebuje akutně hotovost. Pokud ji nesežene do poloviny července, může mít velký problém.
McLaren by mohl získat půjčku od Bahrajnské národní banky

Na McLaren dopadla současná krize. Netýká se to jen týmu F1, ale celé skupiny. Formule 1 byla zastavena, auta se neprodávají. Skupině chybí hotovost. Obrátila se na soud ve snaze sehnat 280 milionů liber.

SOS z Wokingu. McLarenu docházejí peníze

SOS z Wokingu. McLarenu docházejí peníze

Podle Motorsport.com by část peněz mohla McLarenu poskytnout „spřátelená organizace“. Jde o Bahrajnskou národní banku (NBB). V Bahrajnu panují trochu jiné podmínky. NBB není obdobou ČNB. Ze 44 % ji vlastní Mumtalakat Holding Company. Bahrajnský státní investiční fond, který také vlastní 56 % McLarenu. Půjčka mezi oběma stranami by byla za výhodnějších podmínek, než jsou podmínky dostupné na finančních trzích.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Vettel bude chtít porazit Leclerca, říká Ecclestone. Doufá, že k němu bude Ferrari férové

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10