McLaren by mohl v Barceloně na konkurenci trochu ztratit

Tým pospíchal s nasazováním úprav, rivalové čekají na Španělsko.
McLaren ve snaze dohnat ztrátu z úvodu sezóny maximálně zrychlil svůj vývojový program, aby mohl v každém závodě nasadit alespoň drobné úpravy. Ostatní týmy většinou čekají na Barcelonu, aby na své vozy nasadily jeden větší balík. Proto by McLaren nemusel v prvním evropském závodě pokročit tolik, jako konkurence.

Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh uvedl, že jen pro Bahrajn nasadili jeho lidé 12 drobných úprav na vůz. "Jsem hrdý na práci týmu, ale jsem si vědom skutečnosti, že kvůli tomuto přístupu bude těžké připravit něco většího pro Barcelonu. A jsou tu ostatní týmy, ať už výkonnost mají nebo ne, některé z nich volí umírněný přístup k zámořským závodům a za cíl mají výkonnostní zlepšení ve Španělsku," řekl.

Whitmarsh proto očekává náročný víkend, ale McLaren podle něj neměl příliš na vybranou, protože nechtěl přečkat čtyři první závody s pomalým vozem, který vzešel z testů.

"Kdybychom se jako tým bývali spokojili s velmi špatnou výkonností v prvních čtyřech závodech a soustředili se na velký vývojový krok pro Španělsko, pak bychom možná udělali větší krok vpřed. Někdy máte díky vývoji pro každý závodní víkend trochu navrch, ale vím, že by tento přístup mohl být z dlouhodobého hlediska škodlivý," uvedl Whitmarsh.

McLaren má nyní podle Whitmarshe čtvrtý nejlepší vůz, přičemž v jedenáctém týdnu letošního roku ztrácel 2,5 sekundy na nejrychlejší konkurenci.

"Barcelona pro nás bude skutečná výzva. Musíme být potěšeni pokrokem, kterého jsme dosáhli v prvních čtyřech závodech, ale nepochybujeme o tom, že Barcelona bude těžká, skutečná výzva. Nikdo nebude pochybovat o tom, že se náš tým v úvodu sezónu až doposud zlepšil nejvíce ze všech."

"Ale naše výchozí situace byla celkem špatná, museli jsme se zlepšit. V Barceloně se budeme dále snažit a rád bych věřil, že uděláme další krok vpřed. Ale reálně vzato to pro nás bude velmi těžký víkend," dodal Whitmarsh.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. prosince | Pro @charouzracing budou v příštím roce závodit Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Jezdecké akademie Ferrari.
13. prosince | Podle ruské zpravodajské agentury TASS potvrdí Williams v pátek Sergeje Sirotkina.
11. prosince | Podle odkaz je nyní favoritem na sedačku u Williamsu Sergej Sirotkin.