McLaren Buttona v Kanadě zbytečně zpomalil

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh přiznal, že tým špatně naplánoval strategii pro závod v Montrealu. Především nevyužil pneumatiky tak, jak mohl.
McLaren Buttona v Kanadě zbytečně zpomalil

Oba mclareny skončily mimo první desítku a Whitmarsh věří, že to tak dopadnout nemuselo. "Udělali jsme to špatně. S Jensonem jsme měli odstartovat na hlavní (tvrdší) směsi. Na měkké jsme zůstali až moc dlouho, uvízli v provozu a ztratili hodně času."

"Co se týče Jensona, stanovili jsme mu cílové časy (na kolo), které byly moc pomalé, mohl jet mnohem rychleji. Mohl se protlačit na body. Byl to jeden víkend, kdy jsme to neudělali správně. Nebyli jsme dost rychlí na přední pozice, ale měli jsme se dostat na body."

Button slova svého šéfa potvrdil. "Tým mi řekl, jaký čas na kolo mám dodržovat, abychom zajistili, že pneumatiky vydrží dost dlouho pro strategii jedné zastávky. Ale ukázalo se, že drží mnohem lépe, než jsme si mysleli, a že jsem mohl jet mnohem rychleji."

"Bolelo to. Předjeli nás o kolo. Snadno nás předjeli o kolo. Bylo to jako v jiné kategorii."

Další článek: Mezi Di Restou a Force Indií zajiskřilo, ale už je znovu klid

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon