McLaren Buttona v Kanadě zbytečně zpomalil

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh přiznal, že tým špatně naplánoval strategii pro závod v Montrealu. Především nevyužil pneumatiky tak, jak mohl.
McLaren Buttona v Kanadě zbytečně zpomalil

Oba mclareny skončily mimo první desítku a Whitmarsh věří, že to tak dopadnout nemuselo. "Udělali jsme to špatně. S Jensonem jsme měli odstartovat na hlavní (tvrdší) směsi. Na měkké jsme zůstali až moc dlouho, uvízli v provozu a ztratili hodně času."

"Co se týče Jensona, stanovili jsme mu cílové časy (na kolo), které byly moc pomalé, mohl jet mnohem rychleji. Mohl se protlačit na body. Byl to jeden víkend, kdy jsme to neudělali správně. Nebyli jsme dost rychlí na přední pozice, ale měli jsme se dostat na body."

Button slova svého šéfa potvrdil. "Tým mi řekl, jaký čas na kolo mám dodržovat, abychom zajistili, že pneumatiky vydrží dost dlouho pro strategii jedné zastávky. Ale ukázalo se, že drží mnohem lépe, než jsme si mysleli, a že jsem mohl jet mnohem rychleji."

"Bolelo to. Předjeli nás o kolo. Snadno nás předjeli o kolo. Bylo to jako v jiné kategorii."

Další článek: Mezi Di Restou a Force Indií zajiskřilo, ale už je znovu klid

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.