McLaren bude v roce 2024 ve hře o lepší výsledky, věří Piastri

McLaren bude v roce 2024 ve hře o lepší výsledky, věří Piastri

McLaren skončil v letošním Poháru konstruktérů na čtvrté pozici. Oscar Piastri je nicméně přesvědčen, že v roce 2024 bude moci britská stáj usilovat o mnohem více.

McLaren letos prožil dvě úplně odlišné poloviny sezony. Zatímco v té první, především na jejím začátku, se hodně trápil, ve druhé polovině uplynulého ročníku již sbíral jedno pódiové umístění za druhým.

Mezi tři nejlepší se ve dvou případech vešel i nováček stáje Oscar Piastri, který věří, že jeho tým na vydařenou druhou polovinu ročníku 2023 naváže i v nadcházejícím roce.

„Jako tým jsme ve druhé polovině roku měli mnohem více úspěchů. Očekáváme, že v příštím roce budeme v boji o ještě lepší výsledky. Případně, že alespoň budeme mít dobrý víkend pokaždé. Jsem si ale jistý, že v Mercedesu i ve Ferrari mají stejnou představu,“ prohlásil Piastri, kterého cituje Autosport.

„Budeme se tedy snažit, co to půjde. Určitě se pokusíme začít o něco lépe než letos. Pokud jde o mě, cítím, že mám za sebou mnohem více zkušeností a doufám, že je dokáži využít ve kterékoliv pozici, ve které se ocitneme," nechal se slyšet 22letý Australan, který ve své debutové sezoně mezi elitou ke dvěma podiím v hlavních závodech přidal i jedno vítězství ve sprintu.

„Myslím, že teď toho vím mnohem víc než před rokem,“ těší Piastriho, který si však zároveň uvědomuje, v jakých oblastech se musí ještě zlepšit.

„Řekl bych, že je ještě třeba zapracovat na tempu v závodech. Mám ale pocit, že se do toho dostávám. Není snadné pracovat s těmito pneumatikami (které jsou v F1, pozn. red.). S každou velkou cenou ale sbírám nové zkušenosti,“ dodal pilot McLarenu.

Doporučujeme

Články odjinud