McLaren bude testovat s mladíky až na konci roku, důvodem jsou motory

Týmy Red Bullu nebudou na konci sezóny v Abú Zabí při testech mladých talentů osamocené, přidá se k nim minimálně ještě McLaren.
McLaren bude testovat s mladíky až na konci roku, důvodem jsou motory

Představitelé týmů se nemohli shodnout, jestli je lepší uskutečnit letos test mladých jezdců uprostřed nebo na konci sezóny, proto si nechali otevřené obě možnosti.

Zastáncem červencového testování v Británii je například Sauber. "Z hlediska nákladů je pro nás lepším kompromisem Silverstone, z hlediska nákladů a logistiky," uvedl Pierre Wache ze švýcarské stáje.

I když se zdálo, že takto uvažuje drtivá většina týmů a testovat v Abú Zabí na konci sezóny budou jen Red Bull Racing a Toro Rosso, McLaren vysvětlil, že je pro něj také lepší počkat si na Yas Marinu.

"Naším plánem v současnosti je testovat v Abú Zabí," prohlásil sportovní šéf týmu Sam Michael. "Významným faktorem jsou v tom motory. Pokud chcete testovat na konci roku, máte od závodního týmu mnoho částečně ojetých motorů, takže je můžete použít a z hlediska motorů to máte v podstatě zadarmo."

"Pokud budete testovat uprostřed roku, nemůžete použít závodní motory, takže si musíte připravit speciální testovací agregát."

McLaren se navíc domnívá, že není vhodné narušovat mladíkům jejich sezóny v ostatních závodních sériích. I proto je lepší testovat v Abú Zabí, tou dobou už budou ostatní šampionáty uzavřené.

Další článek: Alguersuari si je jistý, že se příští rok vrátí do formule 1