McLaren bude svým jezdcům přikazovat jen vzájemný respekt

Hamilton a Button spolu můžou volně závodit.
McLaren bude mít v příští sezóně ve svých řadách dva mistry světa, ale odmítá, že by to mohlo v rámci týmu vyvolat napětí. Věří, že Hamiltona a Buttona zvládne, určovat jedničku mezi nimi nehodlá. Připomínat svým jezdcům bude jen vzájemný respekt.

"Věříme, že budeme jako organizace schopní zvládnout požadavky a očekávání našich jezdců," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh pro Independent. "Lewis a Jenson jsou mistři světa, vědí, co je potřeba pro vítězství, a jsem si jistý, že budou velmi motivovaní se vzájemně hnát vpřed, aby dosahovali ještě lepších výsledků."

"Je mojí prací pozitivně využít tuto soutěživost ve prospěch týmu. Je to situace, kterou by některé týmy mohly považovat za problematickou, ale je velmi příjemná. Je příjemné mít takové problémy!"

"Máme dva velmi soutěživé jedince, kteří velmi dobře chápou přínosy týmové práce. Jsou to fenomenální týmoví hráči. Mým úkolem je zvládnout tyto závodnické instinkty. Jsou tu, aby spolu závodili a ode mě dostanou v tomto ohledu jen jednu instrukci - na trati se musí vzájemně respektovat. Ale to je vše, nic víc, mají volné ruce a můžou spolu závodit."

Button se však musí nejdříve s týmem seznámit, zjistit, jak funguje, a navázat spolupráci se svými inženýry. Whitmarsh věří, že se mu to podaří rychle.

I když jsou ve Wokingu přesvědčení, že se příští rok vrátí na špičku, přiznávají, že konkurence bude pravděpodobně širší než obvykle.

"Domníváme se, že dosahujeme dobrého pokroku, ale také víme, že jsou tu další velmi schopné týmy," uvedl šéfinženýr Paddy Lowe. "Byl bych překvapený, kdyby Red Bull Racing a Ferrari nepřišly s velmi silnými komplety. A myslím, že Mercedes GP postaví další extrémně rychlý vůz. V tomhle byznysu nemůžete odepisovat nikoho."
Další článek: Citroën: Räikkönenův přestup do WRC by byl výsměchem formuli 1