McLaren bude o kousek před námi, odhaduje Sainz

Pohonné jednotky Renault budou letos kromě továrního týmu pohánět také Red Bull a McLaren. Podle Sainze na tom bude tovární tým nejhůře.
McLaren bude o kousek před námi, odhaduje Sainz

Očekává se, že Red Bull bude mezi prvními třemi týmy. McLaren a Renault budou zřejmě až za rudými býky.

„Myslím, že McLaren bude trochu před námi,“ řekl Sainz pro Motor.es. „Tým má schopnosti v průběhu roku tento rozdíl zmenšit, ale vědět v této fázi sezóny, kde budou týmy, je prakticky nemožné.“

Renault začne sezónu se stejným výkonem, jaký měl vloni

Renault začne sezónu se stejným výkonem, jaký měl vloni

Renault se už nechal slyšet, že letos možná nasadí více než tři povolené motory. Francouzi také řekli, že rok začínají se stejným výkonem, s jakým skončili vloni. V první řadě se zaměřují na spolehlivost. Tato slova potvrzuje i Sainz.

„Bylo mi řečeno, že během sezóny budeme mít 3 nebo 4 motory.“ Podle Sainze by všechny měly přinést větší výkon. „Doufám, že to bude vývoj, který pro nás bude krokem kupředu.“

„Věří, že spolehlivost nebude problém, ale je těžké to vědět, dokud neprovedete simulace závodů a nedostanete se do teplejších podmínek, než máme tady.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson 

Další článek: Souhrn prvních předsezónních testů 2018: Nejvíce kol odjelo Toro Rosso

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.