McLaren bude moci udělat úpravy šasi kvůli přechodu na motory Mercedes

Šasi a některé další části vozu budou příští rok zmrazeny. McLaren ale bude moci provést nezbytné úpravy, aby mohl v příštím roce přejít na motory Mercedes.
McLaren bude moci udělat úpravy šasi kvůli přechodu na motory Mercedes

Před delším časem se navrhovaly změny v oblasti pohonných jednotek. Jedním z návrhů byla jistá forma standardizace, která by usnadnila týmu přechod od jednoho dodavatele k jinému. Tyto změny ale nakonec neprošly, a tak McLaren čekají určité nemalé úpravy. 

Situaci komplikuje chystané zmrazení vývoje šasi. McLaren ale dostane výjimku. Odklad pravidel i další opatření tým podporuje. 

„V diskusích jsme byli aktivní a odklad podporujeme,“ řekl Andreas Seidl. „Uvědomujeme si, že je zásadní chránit finanční zdraví všech týmů a zároveň zajistit rovné podmínky, až se vrátíme k závodění. Rozhodnutí neovlivní náš přechod na pohonné jednotky Mercedes v roce 2021, budeme moci provést nezbytné změny na našem voze, abychom to dokázali.“

Vývoj vozů pro rok 2022 se zřejmě částečně zmrazí

Vývoj vozů pro rok 2022 se zřejmě částečně zmrazí

McLaren ode dneška do 14. dubna zavřel svou továrnu ve Wokingu. Vybírá si tak tři týdny „letní přestávky“, která byla ze srpna přesunuta na přelom března a dubna. Domů by se také měli vrátit poslední zaměstnanci z Austrálie, kteří byli v karanténě.

„Jsou na tom dobře,“ potvrdil Seidl. „Zůstal jsem s nimi pár dní navíc a někteří výše postavení členové týmu jsou s nimi stále. Všichni členové týmu, kteří byli testováni v rámci preventivního opatření, měli negativní výsledek, což je fantastická zpráva. Osoba, která byla testována pozitivně, se nyní cítí dobře a těšíme se, že tento týden přivítáme všechny zpět ve Velké Británii.“

Foto: Getty Images / Ker Robertson

Další článek: Závodění z pohledu jezdce. Formule E uveřejnila sestřihy z kamery v helmě jezdce