McLaren bude mít příští rok další nové sponzory

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown řekl, že britský tým formule 1 bude mít v roce 2020 další nové sponzory.
McLaren bude mít příští rok další nové sponzory

Od Brownova příchodu do týmu McLaren získal řadu sponzorů jako Dell, Coca-Cola či British American Tobacco. Loga sponzorů postupně zaplňují oranžovo-modrý mclaren a v příští sezóně se bude počet sponzorů znovu zvyšovat.

„Ve sponzorských projekcích jsme tento rok dosáhli našich čísel. Předpokládám, že tomu tak bude i příští rok. Vůz se postupně zaplňuje. Pro příští rok budeme mít rozhodně některé velké partnery, navíc všichni, které máme teď, zůstávají,“ řekl Brown.

I příští rok bude jedním ze sponzorů McLarenu firma Huski Chocolate, jejíž logo se během poslední Velké ceny USA v Austinu objevilo na boku vozů Alfa Romeo. Podle Browna to však nemá žádný vliv na dlouhodobou spolupráci McLarenu s touto švédskou společností.

McLaren zřejmě přišel o sponzora Petrobras

McLaren zřejmě přišel o sponzora Petrobras

„Máme dlouhodobý kontrakt. Finn Rausing (spolumajitel týmu Alfa Romeo) a majitel Huski jsou ze stejné země, takže zkrátka chtěli jen nějakou další publicitu.“

Brown nicméně vyloučil, že McLaren začne spolupracovat s firmou Rich Energy, která byla ještě nedávno hlavním sponzorem týmu Haas.

„Vůbec ne. Ten chlap na sebe evidentně rád poutá pozornost. Nemluvil jsem s ním a ani nebudu. Myslím, že je to jen pokus získat nějakou publicitu,“ vyjádřil se Brown na adresu Rich Energy.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Chadwicková nechce postup kariérou uspěchat

9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
9. srpna | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10