McLaren bojuje s časem, nemusí stihnout první testy

Přípravy na Jerez prý hatí nesplněné nárazové testy. Dokud jimi nový monopost neprojde, nebude mu dovoleno jezdit po trati.
McLaren bojuje s časem, nemusí stihnout první testy

Již nějakou dobu je jasné, že v Jerezu neuvidíme monopost Lotusu. Nyní se otazníky vznáší i nad novým strojem stáje McLaren. Ve snaze posunout vývoj co nejvíce dopředu má stáj z Wokingu podle Autosportu problémy držet se termínů. Z tohoto důvodu zřejmě McLaren dosud nesplnil nárazové testy, které předepisuje Mezinárodní automobilová federace. McLaren spekulace odmítá, nicméně z vyjádření pro média není jasné, zda testy ve Španělsku stihne. 

"V tuhle dobu je normální, že všechny týmy se ve snaze maximalizovat výkonnost vozu snaží posouvat limity. Stejné je to i s crash testy. McLaren splní všechny testy před jízdou na trati," řekl tiskový mluvčí McLarenu.

Před rokem 2012 stačilo crash testy projít před prvním závodem sezony. V současnosti je nutné, aby byl vůz otestován ještě předtím, než kdekoliv a kdykoliv vyrazí na trať. McLaren po návratu Rona Dennise k moci čekají výrazné změny a předpokládá se, že pozice Martina Whitmarshe v týmu je velmi nejistá. 

Další článek: Räikkönena nechává revoluce v pravidlech zcela klidným