McLaren: Alonso jezdí nejlépe ve své kariéře, ale můžeme ho překonat

Na své popíchnutí McLarenu se Alonso dočkal jen slov chvály. Šéf týmu Martin Whitmarsh si cení jeho schopností, ale věří, že titul vyhrát nemusí.
McLaren: Alonso jezdí nejlépe ve své kariéře, ale můžeme ho překonat

Alonso nedávno prohlásil, že odejít z McLarenu bylo nejlepším rozhodnutím jeho života, což se dá považovat za výstřel v rámci boje o titul. Wokingští však svého bývalého jezdce kritizovat nehodlají.

"Myslím, že je možné ho dohnat," řekl Whitmarsh pro Sky Sports. "Ale odvádí fantastickou práci. Asi uznáte, že často neměl nejrychlejší auto, přesto si vybudoval velký bodový náskok. Je to jezdec, který i když dostane penalizaci, nebo se zdá nekonkurenceschopný, tak si na konci závodu říkáte: ´Sakra, zase je vpředu a boduje.´ To jsou jeho kvality."

"Myslím, že jezdí nejlépe ve své kariéře, je velmi soustředěný, takže není snadné ho porazit. Ale vyhrát šampionát by nemělo být snadné. Myslím, že ho můžeme překonat, myslím, že máme rychlejší auto. Budeme pracovat sakra tvrdě a myslím, že ho můžeme překonat. Ale je to úžasný soupeř a představuje velkou výzvu."

Nejblíž je Alonsovi v tabulce šampionátu Lewis Hamilton, na španělského rivala a bývalého týmového kolegu ztrácí 37 bodů. "Po vítězství z Maďarska a Monzy mířím do Singapuru pozitivní a plný optimismu, že dokážeme bojovat o titul s Fernandem," potvrdil názor svého šéfa.

Další článek: Na dohnání Sauberu potřebuje Force India pódiová umístění

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10