McLaren a dvě nejskvělejší věci na Silverstonu

Vítězství nehrozí, ale doma je doma.
Klepněte pro větší obrázekVloni tu Lewis Hamilton zažil jedno z životních vítězství. Domácí Silverstone dobyl v dešti, druhého v pořadí předstihl o víc než minutu a Británie se mohla zbláznit. Letos už z toho zbyla jen hezká vzpomínka. Šance na to, že by McLaren obhájil ve Velké ceně Británie loňské vítězství, je mizivá.

Charakter okruhu letošnímu MP4-24 nebude svědčit. To ví u McLarenu už dopředu. Před čtrnácti dny v Turecku měli možnost se přesvědčit, že rychlé zatáčky jim nejdou.

Přesto když se Lewise Hamiltona zeptáte na Silverstone, nadchne se jako děcko.

„Dvě nejskvělejší věci na Silverstonu jsou fanoušci a trať samotná. Na závod se sjedou lidé z celé země i ze světa. Když pak jedu v autě, stojí kolem trati a mávají a povzbuzují mě. Je to, jako by závodili se mnou,“ říká Hamilton.

„Z okruhu jsou úplně úžasné hlavně části Copse, Becketts a Bridge. Prudké zatáčky, ve kterých se ukáže síla a přilnavost auta,“ vysvětluje.

Silverstone miluje natolik, že si kvůli němu dovolí i malé rýpnutí do Bernieho Ecclestona. „Je to skvělé místo k závodění, tak doufejme, že tu nepojedeme naposledy,“ poznamenává Hamilton. Pro připomenutí: Ecclestone Velkou cenu Británie sebral Silverstonu a přestěhoval ji od příštího roku do Doningtonu. Ten má teď ale finanční potíže.

Hamiltonův týmový kolega Heikki Kovalainen vloni v Silverstonu získal první pole position ve formuli 1. „Je zábava jezdit na hraně. Rychlé zatáčky zbožňuju. Cítíte, že dostáváte z auta to nejlepší,“ říká o trati.

Taky on ví, jak mizerně na tom v porovnání s loňským rokem jsou. „Víme, že tentokrát naše auto nebude v rychlých zatáčkách tak dobré, přesto by bylo skvělé vrátit se na bodovaná místa zrovna v domácím závodě,“ doufá.
Další článek: Ferrari ztrácí kvůli nejasným pravidlům, tvrdí Montezemolo

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00