Mazepina konec u Haasu mrzí. Zcela ignorovali mou ochotu přijmout podmínky a pokračovat, říká

Nikita Mazepin přišel o sedačku u týmu Haas ve formuli 1. Krátce po oznámení týmem reagoval na sociálních sítích, kde říká, že stáj jednala „jednostranně“ a „nebyl dodržen žádný proces“.
Foto: Getty Images
Mazepina konec u Haasu mrzí. Zcela ignorovali mou ochotu přijmout podmínky a pokračovat, říká | Foto: Getty Images

Krátce před začátkem sezóny formule 1 se americký tým Haas rozhodl ukončit spolupráci s ruským pilotem Nikitou Mazepinem a hlavním sponzorem Uralkali, který vlastní Mazepinův otec Dimitrij.

Americký tým tak učinil v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.

Mezinárodní automobilová federace vydala v pátek pokyny pro ruské jezdce, podle kterých mimo jiné musí závodit pod neutrální vlajkou či nesmí podporovat ruskou invazi na Ukrajinu. Formule 1 také zrušila svou smlouvu s pořadateli Velké ceny Ruska.

Nikita Mazepin končí u Haasu a ve formuli 1

Nikita Mazepin končí u Haasu a ve formuli 1

Sankce vůči ruským a běloruským závodníkům uvalila také organizace Motorsport UK, která zastřešuje motoristické závody ve Velké Británii. Ta zakázala závodníkům ze zmíněných zemí závodit na britských ostrovech, což by Mazepina vyřadilo z účasti ve Velké ceně Velké Británie.

Mazepin přesto chtěl udělat vše, aby mohl dále závodit a byl ochoten přijmout všechny podmínky.

„Milí fanoušci a sledující. Jsem velmi zklamaný, že můj kontrakt ve F1 byl zrušen,“ napsal Mazepin ve svém prohlášení na sociálních sítích.

„Ačkoliv chápu problémy, v tomto jednostranném kroku se nepostupovalo podle žádného procesu a bylo zcela ignorováno rozhodnutí FIA a moje trvající ochota přijmout navrhované podmínky, abych mohl pokračovat. Těm, kteří se to snažili pochopit, patří můj vřelý dík.

„Vážil jsem si svého času ve F1 a upřímně doufám, že budeme moci být opět spolu v lepších časech. V následujících dnech k tomu řeknu více.“

Ruští jezdci mohou závodit dál, rozhodla FIA

Ruští jezdci mohou závodit dál, rozhodla FIA

Další článek: FIA schválila nové ochranné pletivo pro okruhy nejvyšší kategorie