Mazepin: Ve své první sezóně se budu učit, nezáleží na výkonnosti vozu

Podle Nikity Mazepina není podstatné, zda bude nebo nebude letošní model vozu týmu Haas konkurenceschopný, jelikož svou první sezónu ve formuli 1 se chce ruský pilot hlavně učit.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Mazepin: Ve své první sezóně se budu učit, nezáleží na výkonnosti vozu | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Haas má za sebou nejhorší sezónu ve F1 v historii týmu, když získal pouze tři body a druhý rok za sebou skončil v Poháru konstruktérů na deváté příčce.

Šéf týmu Günther Steiner již dříve řekl, že tým se ještě před začátkem letošního ročníku začne soustředit na vůz pro rok 2022, kdy začnou platit nová technická pravidla.

„Stejně se velmi těším, protože přechod do F1 bude vzrušující bez ohledu na to, jakou bude mít vůz výkonnost. Myslím, že v této fázi mé kariéry, když jsem ještě mladý pilot, je irelevantní říkat, jestli je vůz dobrý nebo ne,“ řekl Mazepin pro The Race.

„Jsem si samozřejmě vědom, že tým má za sebou náročný rok. Já se ale zaměřuji na přípravu na F1, vůz se velmi liší od toho, na co jsem zvyklý. A kalendář bude téměř dvakrát tak dlouhý. To jsou výzvy, které jsou teď přede mnou a na které se nyní soustředím.“

Mazepin se chystá na F1. Pro trénink využívá i technologii podobnou detektoru lži

Mazepin se chystá na F1. Pro trénink využívá i technologii podobnou detektoru lži

Spolu s Mazepinem přichází do týmu Haas další nováček ve formuli 1 Mick Schumacher. Oba proti sobě závodili v posledních dvou sezónách ve formuli 2, kterou Schumacher vloni nakonec ovládl.

„Mým cílem je jako vždy porazit týmového kolegu a odvést maximum. Tlak na mých ramenou tak stále je. Věřím, že jsem připraven na F1 a chci to ukázat týmu,“ dodal Mazepin.

„Očekávám, že se mi bude dařit, pokud jde o potenciální výkonnost a rychlost vozu, se kterým budu závodit. Věřím, že já a můj týmový kolega bychom měli být vyrovnaní z pohledu časů na kolo.“

Žádná vlajka, hymna a ani zmínka o Rusku. Z Mazepina bude „neutrální“ jezdec

Žádná vlajka, hymna a ani zmínka o Rusku. Z Mazepina bude „neutrální“ jezdec

Další článek: Schumacherovu přípravu na F1 komplikuje koronavirus. Kvůli omezením nemůže navštívit Haas

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00