Mazepin opět na scéně. Mohl by koupit Renault?

Ruský miliardář Dmitrij Mazepin chtěl koupit Force Indii, ale tým nakonec získal Lawrence Stroll a celá záležitost skončila u soudu. Nyní by mohl mít zájem o Renault.
Mazepin opět na scéně. Mohl by koupit Renault?

Cyril Abiteboul věří, že Renault zůstane ve F1, ale tohle je zrovna věc, na kterou zřejmě nebude mít vliv. Francouzská automobilka se může rozhodnout, že v rámci úspor ukončí program ve F1. V historii královny motorsportu by nebyla první a ani poslední. 

Pokud by Renault ve F1 skončil jako tým, je pravděpodobné, že by skončil i jako výrobce. Od příštího roku totiž nebude dodávat žádnému týmu kromě toho vlastního.

Renault má v motorsportu dlouhodobé plány, říká Abiteboul. Chce omezit mzdy jezdců

Renault má v motorsportu dlouhodobé plány, říká Abiteboul. Chce omezit mzdy jezdců

Podle Gazzetty dello Sport má o převzetí části nebo celého týmu zájem Dmitrij Mazepin. Ten už chtěl před časem koupit Force Indii, ale nakonec uspěl Stroll a věc skončila žalobou. 

Mazepinův syn Nikita závodí ve formuli 2, ale zatím mu chybí pár bodů k zisku super licence. V případě, že ji získá a jeho otec tým koupí, mohl by nahradit Ricciarda, který přechází k McLarenu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Norris a Verstappen budou závodit ve stejném týmu ve virtuální 24 hodin Le Mans

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?