Mazepin opět na scéně. Mohl by koupit Renault?

Ruský miliardář Dmitrij Mazepin chtěl koupit Force Indii, ale tým nakonec získal Lawrence Stroll a celá záležitost skončila u soudu. Nyní by mohl mít zájem o Renault.
Mazepin opět na scéně. Mohl by koupit Renault?

Cyril Abiteboul věří, že Renault zůstane ve F1, ale tohle je zrovna věc, na kterou zřejmě nebude mít vliv. Francouzská automobilka se může rozhodnout, že v rámci úspor ukončí program ve F1. V historii královny motorsportu by nebyla první a ani poslední. 

Pokud by Renault ve F1 skončil jako tým, je pravděpodobné, že by skončil i jako výrobce. Od příštího roku totiž nebude dodávat žádnému týmu kromě toho vlastního.

Renault má v motorsportu dlouhodobé plány, říká Abiteboul. Chce omezit mzdy jezdců

Renault má v motorsportu dlouhodobé plány, říká Abiteboul. Chce omezit mzdy jezdců

Podle Gazzetty dello Sport má o převzetí části nebo celého týmu zájem Dmitrij Mazepin. Ten už chtěl před časem koupit Force Indii, ale nakonec uspěl Stroll a věc skončila žalobou. 

Mazepinův syn Nikita závodí ve formuli 2, ale zatím mu chybí pár bodů k zisku super licence. V případě, že ji získá a jeho otec tým koupí, mohl by nahradit Ricciarda, který přechází k McLarenu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Norris a Verstappen budou závodit ve stejném týmu ve virtuální 24 hodin Le Mans

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10