Mazepin obtěžoval ženu. Vyhoďte ho z F1, žádá petice (aktualizováno)

Je to jen pár dní, co byl Nikita Mazepin potvrzen u Haasu a už se proti němu podepisuje petice.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Mazepin obtěžoval ženu. Vyhoďte ho z F1, žádá petice (aktualizováno) | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Nikita Mazepin vzbudil bouři nevole videem ve stories na svém Instagramu, na kterém obtěžuje ženu (video již bylo smazáno).

Na webu change.org vznikla proti Mazepinovi petice, která žádá jeho konec ve formuli 1. Petice argumentuje Mezinárodním sportovním řádem. V příloze B se zjednodušeně řečeno píše, že držitel licence se musí vyvarovat chování a jednání, které poškozuje jméno FIA, jejích orgánů, členů nebo obecně motorsportu. 

Haas situaci řeší

Haas už na situaci reagoval.  Vydal prohlášení, podle kterého „neschvaluje chování Nikity Mazepina ve videu, které bylo nedávno zveřejněno na jeho sociálních sítích“ a označuje ho jako „odporné“. Tým také říká, že „záležitost je řešena interně“.

Mazepin se později omluvil. „Chtěl bych se omluvit za své nedávné činy, a to jak z hlediska mého vlastního nevhodného chování, tak ze skutečnosti, že byl zveřejněn na sociálních médiích,“ uvedl. 

„Jako jezdec F1 se musím držet vyššího standardu a uznávám, že jsem zklamal sebe i mnoho lidí. Slibuji, že se z toho poučím.“

Steiner hájí Mazepina. I Lauda byl platící jezdec

Steiner hájí Mazepina. I Lauda byl platící jezdec

Není to první incident

Rozhodně se nejedná o první kontroverzní krok, kterého se Mazepin dopustil. Kromě tvrdých soubojů, které jsou často za hranou pravidel, má problémy i mimo trať. V roce 2016 v evropské F3 napadl a udeřil pěstí Calluma Ilotta, za což dostal zákaz startu v jednom závodě.

Tehdejší šéf Ilotta Frits van Amersfoort označil trest za směšný a to zejména z toho důvodu, že Mazepin Ilotta udeřil dvakrát. Pokud by to bylo jednou, bylo by možné to vysvětlit zkratem a emocemi. 

Další článek: MiniDrivers a GP Sachíru 2020

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00