Mazepin chce letos zlepšit vztahy s členy týmu Haas

Pilot týmu Haas Nikita Mazepin chce ve své druhé sezóně ve formuli 1 navázat lepší pracovní vztahy s dalšími zaměstnanci amerického týmu.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Mazepin chce letos zlepšit vztahy s členy týmu Haas | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Mazepin stejně jako jeho týmový kolega Mick Schumacher má za sebou první sezónu ve F1. Jelikož tým Haas vloni vůbec nevyvíjel svůj monopost, aby se připravoval na nová technická pravidla v roce 2022, pohybovali se oba jezdci na posledních pozicích.

Pro svou druhou sezónu u amerického týmu chce ruský pilot zapracovat na vztazích s dalšími členy týmu.

„Naučit se správně jednat v týmu. Myslím, že to je něco, co potřebuji zlepšit,“ řekl 22letý Mazepin pro Motorsport.com.

„Cítím se velmi dobře, když pracuji s třemi, čtyřmi nebo pěti lidmi. Když jsou jich ale stovky, tak mi chybí čas, i ten osobní, který potřebuji věnovat lidem. To je to, co potřebuji. Když je tým tak velký, musíte přijít s nápady, jak sjednotit všechny na různých kontinentech. V malém týmu se o věcech přirozeně mluví. Když je ale v týmu 40 lidí, je to něco jiného.“

Mazepin chce uspět s Haasem a po skončení ve F1 šéfovat velké firmě

Mazepin chce uspět s Haasem a po skončení ve F1 šéfovat velké firmě

Americký tým má skutečně na světě několik sídel. Zatímco vedení týmu sídlí ve Spojených státech amerických v Kannapolis v Severní Karolíně, v britském Banbury je továrna.

Další dvě oddělení jsou v Itálii. V Maranellu spolupracují s Ferrari coby dodavatelem pohonných jednotek a v italském Varanu mají další pobočku v blízkosti výrobce šasi Dallary, se kterou Haas rovněž spolupracuje.

„Existují některé klíčové oblasti, kterým se musíte věnovat. Je to vaše motivace, protože jsme lidské bytosti a stejně jako všem ostatním nám občas chybí motivace. Občas se probudíme se špatnou náladou a nemáme tolik energie jako ostatní lidé, ale stále musíme jít a podávat výkony,“ vysvětluje Mazepin.

„Auto je velmi obtížné na řízení a vyžaduje extra dobré vyvážení nebo velmi dobrou práci, abyste našli to správné vyvážení, na tom také musím zapracovat.

Další článek: Verstappen cítil větší tlak na Zandvoortu než v Abú Dhabí

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00