Verstappen dostal za dva ze tří incidentů napomenutí

Max Verstappen neměl úspěšnou kvalifikaci. Nedostal se do třetí části kvalifikace a celý víkend si stěžoval na svůj vůz. Může být ale i hůře...
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Verstappen dostal za dva ze tří incidentů napomenutí | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Max Verstappen musel po kvalifikaci před sportovní komisaře. Podle dokumentů FIA hned kvůli třem incidentům:

  • V Q1 Verstappen zastavil a stál na konci boxové uličky, ačkoliv svítilo zelené světlo.
  • Na konci Q1 měl mezi 17. a 18. zatáčkou zdržet Logana Sargeanta. 
  • V Q2 měl mezi 3. a 4. zatáčkou zdržet Júkiho Cunodu (ten dokonce vzdal svůj pokus a nakonec nepostoupil).

Za první incident dostal Verstappen napomenutí. Podle stewardů stál na konci boxové uličky asi 14 sekund. Verstappen si chtěl vytvořit prostor na trati, o který podle zástupce Red Bullu ale následně přišel, když jezdci zpomalili v páté zatáčce.

Podle stewardů tím sice nezískal žádnou zjevnou výhodu, ale na výjezdu z boxů stál mimořádně dlouho, což mohlo mít negativní dopad na ostatní jezdce, kteří ale mohli Verstappena objet, i když „spořádané“ vyjetí z boxů je podle nich lepší.

Vzhledem k tomu, že Verstappen mohl svým čekáním potenciálně negativně ovlivnit ostatní jezdce, dostal trest. Pro Verstappena šlo o první napomenutí v sezóně. Při pěti napomenutích následuje penalizace 10 míst.

Jezdec Red Bullu ale hned dostal i druhé napomenutí a to za zdržení Júkiho Cunody. Tým podle stewardů připustil, že z jeho strany došlo ke špatné komunikaci a že Verstappena informoval o Cunodovi až ve chvíli, kdy byl vedle něj. 

Třetí incident (zdržení Sargeanta) se obešlo bez trestu. 

Sportovní komisaři také uvedli, že se slyšení ohledně zdržení Cunody nezúčastnil nikdo z týmu AlphaTauri. 

Napomenutí dostal naopak Sargeant, ale samozřejmě za jiný incident – jezdec Williamsu zdržel Strolla. Williams pak dostal pokutu 5000 euro za to, že Sargeanta neinformoval o blížícím se voze.

Další článek: Haas letos poprvé v kvalifikaci s oběma vozy v první desítce

Témata článku: , ,