Max Verstappen se bude o svou kariéru více starat sám

Jos Verstappen řekl, že teď, když je jeho syn Max pilotem Red Bullu ve formuli 1, už se nebude starat o jeho kariéru.
Max Verstappen se bude o svou kariéru více starat sám

Max Verstappen vstoupil do F1 v loňském roce ve svých 17 letech a ve své první sezóně u týmu Toro Rosso velmi zapůsobil.

Od Velké ceny Španělska přitom dostává příležitost u Red Bullu, kde nahradí Daniila Kvjata. Ten byl po dvou způsobených kolizích v předchozích závodech přeřazen na Verstappenovo místo v Toro Rosso.

Podle bývalého pilota F1 je nyní, kdy je jeho syn v top týmu, čas ustoupit do pozadí a nechat Red Bull a Maxe Verstappena, aby se o svou kariéru staral sám.

„Stále můžu chodit do garáže, to není problém, myslím ale, že v této fázi jeho kariéry je lepší, abych udělal další krok zpátky, protože on je teď tam, kde potřebuje být a teď je to o Maxovi, ne o jeho otci,“ řekl Verstappen, který svou kariéru v F1 uzavřel v roce 2003 u Minardi.

„Odvedl jsem svou práci a on je teď v top týmu, kde by měl být, a to je dobře. Také jsem přestal psát sloupky v novinách, protože teď nechci být vpředu. Chci být v pozadí. Teď je to na Helmutovi (Markovi), Christianovi (Hornerovi) a Maxovi, aby řekli, co chtějí, není to o mně.“

Jos Verstappen se tak podle svých slov rozhodl zcela sám. Jeho syn v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Španělska obsadil čtvrtou pozici.

„Teď jsem tu jako jeho otec. Jediné, co chci říct, že mám velkou radost z toho, co dnes předvedl,“ dodal pro Motorsport.com.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: McLaren-Honda se raduje z prvního postupu do Q3

20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.
14:34 | Ještě jedna novinka od Alonsa. V Abú Dhabí provětrá renault, se kterým získal titul. Yas Marinou se rozezní V10!
13:05 | Renault potvrdil sestavu pro test mladých jezdců. Nastoupí do něj junior Renaultu Kuan-jü Čou a Fernando Alonso.
11:47 | FIA upravila bariéry. Mezi třetí a čtvrtou zatáčkou budou vpravo dvě řady pneumatik, v deváté zatáčce vpravo bude bariéra z pneumatik prodloužena a obrubník mezi 8. a 9. zatáčkou odstraněn.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10