Max Verstappen by si rád zkusil Le Mans se svým otcem

Aston Martin se chystá vstoupit do WEC a 24 hodin Le Mans se svým hypercarem Valkýrie. Mohli by v něm závodit Jos Verstappenem a Max Verstappen?
Max Verstappen by si rád zkusil Le Mans se svým otcem

Aston Martin je sponzorem Red Bullu a na Valkýrii se podílí Adrian Newey. Red Bull by tak nemusel mít problém Maxe Verstappena do Le Mans pustit – pokud v té době bude Verstappen ještě jeho jezdcem.

„Nemluvili jsme o tom, ale ano, toužím jednoho dne jet v Le Mans,“ řekl Verstappen pro Crash.net.

Aston Martin potvrdil vstup do nejvyšší třídy FIA WEC, chce vyhrát Le Mans

Aston Martin potvrdil vstup do nejvyšší třídy FIA WEC, chce vyhrát Le Mans

„Nevím, kdy se tak stane. Bavím se o tom také se svým otcem, takže musí trochu trénovat! Pokud budu chtít jet v Le Mans, chtěl bych to udělat s tátou.“ 

Jos Verstappen jel v Le Mans v minulosti dvakrát. V roce 2008 vyhrál třídu LMP2 s holandským týmem Van Merksteijn Motorsport. O rok později jel za Aston Martin Racing ve voze LMP1 postaveném Lolou a skončil celkově na 13. místě.

Max Verstappen řekl, že závody pozorně sledoval. „Myslím, že je to velmi cool závod.“

Verstappenovi se líbí, že je na trati spousta různých vozů v několika kategoriích a jezdec si musí poradit s provozem na trati. Také se mu líbí závodění v noci. Zatím si Le Mans vyzkoušel jen v on-line světě. 

„Pokud to nebude termínově kolidovat... viděli jste, že Nico (Hülkenberg) to udělal a vyhrál. Samozřejmě, že vždy budu chtít vyhrát, ale je to i o štěstí. Je to velmi dlouhý a bláznivý závod. Může se stát spousta věcí.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: FIA začne řešit žádost Ferrari o přezkoumání Vettelovy penalizace v pátek

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.