Max Mosley žaluje Google

Bývalý šéf FIA Max Mosley žaluje společnost Google za to, že jsou na internetu stále dohledatelné fotografie z jeho aféry.
Max Mosley žaluje Google

Zřejmě si na to ještě pamatujete. V roce 2008 zveřejnil dnes již neexistující News of the World fotografie z erotické party, které se měl účastnit tehdejší šéf FIA Max Mosley. Party měla mít navíc nacistickou tématiku, což silně rezonovalo s Mosleyho kořeny. Jeho otec Oswald Mosley byl na počátku 20. století zakladatelem Britské unie fašistů.

Mosley nakonec vysoudil 60 tisíc liber, News of the World později skončil a věc tak byla na první pohled uzavřená. Soud dal Mosleymu zapravdu, že nacistické téma akce nebylo prokázáno, soukromí Mosleyho bylo vážně narušeno a článek nebyl ve veřejném zájmu.

Aféra by sice skončila a zapadla, ale to bychom nesměli žít v době internetu, kde nic jen tak nezmizí a neskončí. Fotografie z inkriminované párty stále po internetu kolují. Mosley a jeho právníci proto nasměrovali svou pozornost na Google.

Mosleyho právník říká pro BBC, že „Google by měl fungovat v souladu se zákonem, spíše než podle vlastních pravidel. Nemůže mu být dovoleno ignorovat rozsudky našich soudů.“

Žaloba přichází poté, co Google na základě Evropské unie musí odstranit z vyhledávání odkazy o vás, pokud o to požádáte. Pravidlo „být zapomenut“ prý ale s Mosleyho případem nesouvisí.

Google se brání, že s Mosleym byl v kontaktu a odstranil stovky URL adres, které jim jeho lidé poslali. 

Diskuze (32) Další článek: Mexiko by mohlo hostit finále s dvojitými body
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00