Max Mosley žaluje Google

Bývalý šéf FIA Max Mosley žaluje společnost Google za to, že jsou na internetu stále dohledatelné fotografie z jeho aféry.
Max Mosley žaluje Google

Zřejmě si na to ještě pamatujete. V roce 2008 zveřejnil dnes již neexistující News of the World fotografie z erotické party, které se měl účastnit tehdejší šéf FIA Max Mosley. Party měla mít navíc nacistickou tématiku, což silně rezonovalo s Mosleyho kořeny. Jeho otec Oswald Mosley byl na počátku 20. století zakladatelem Britské unie fašistů.

Mosley nakonec vysoudil 60 tisíc liber, News of the World později skončil a věc tak byla na první pohled uzavřená. Soud dal Mosleymu zapravdu, že nacistické téma akce nebylo prokázáno, soukromí Mosleyho bylo vážně narušeno a článek nebyl ve veřejném zájmu.

Aféra by sice skončila a zapadla, ale to bychom nesměli žít v době internetu, kde nic jen tak nezmizí a neskončí. Fotografie z inkriminované párty stále po internetu kolují. Mosley a jeho právníci proto nasměrovali svou pozornost na Google.

Mosleyho právník říká pro BBC, že „Google by měl fungovat v souladu se zákonem, spíše než podle vlastních pravidel. Nemůže mu být dovoleno ignorovat rozsudky našich soudů.“

Žaloba přichází poté, co Google na základě Evropské unie musí odstranit z vyhledávání odkazy o vás, pokud o to požádáte. Pravidlo „být zapomenut“ prý ale s Mosleyho případem nesouvisí.

Google se brání, že s Mosleym byl v kontaktu a odstranil stovky URL adres, které jim jeho lidé poslali. 

Diskuze (32) Další článek: Mexiko by mohlo hostit finále s dvojitými body
18:22 | Podle Sirotkina je nové přední křídlo Williamsu krokem vpřed.
17:40 | Vypadá to, že by jezdci v Německu mohli mít problém s puchýři, ale v neděli bude možná o něco chladněji.
13:16 | Alonso: Kdo je ten Renault přede mnou? Inženýr: Hülkenberg Alonso: Amatér!
11:47 | Ricciardo nasadil nový MGU-K, baterii a elektroniku. Čekají ho penalizace.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink Ricciardo (1:13.525)
2. trénink Verstappen (1:13.085)
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10