Max Mosley nepovažuje dohodu s FOTA za svojí osobní porážku

Obě strany získaly, za což prezidenta FIA pochválil di Montezemolo.
Dnešní oznámení o dohodě mezi FIA a FOTA bylo velmi překvapivé zejména z toho důvodu, že Max Mosley v podstatě přistoupil na původní podmínky týmů spojené s přihláškou do šampionátu, navíc se za pár měsíců stáhne do ústraní. Prezident FIA ale dohodu nepovažuje za svojí porážku.

"Tak bych to neviděl, protože oni mají pravidla, která chtěli, a stabilitu. My máme nové týmy a snížení nákladů. Takže je to velmi užitečné. A co se mě týče, týmy by se mě stejně v říjnu zbavily, což se také stane. Jestli jim můj následovník bude vyhovovat více, to se teprve uvidí," uvedl Mosley.

Výhodnost řešení z pohledu Mezinárodní automobilové federace potvrdil i člen Světové rady motorsportu Lars Osterlind.

"Všichni dostali to, co chtěli. Všichni uznali, že je třeba kompromisu. Nakonec si FOTA uvědomila potřebu nezávislého orgánu, který dohlíží na motorsport. Nejlepším řešením nebyla nová závodní série," řekl.

Mosley dodal, že si díky dohodě s FOTA bude moci dopřát trochu klidu: "Je to velká úleva a umožní mi to si v létě udělat odstup. Budu se moci dívat na formuli 1 s vědomím, že vládne mír a stabilita. A budu moci skončit, jak bylo od začátku mým úmyslem, v říjnu letošního roku."

Za vstřícný postoj poděkoval Mosleymu jménem Asociace týmů formule 1 Luca di Montezemolo.

"Doufám, že dříve nebo později budu moci udělat to samé co pan Mosley a mít více klidu. Doufám, že do toho klubu budu moci brzy vstoupit," vtipkoval di Montezemolo. "Myslím, že přišel s velmi dobrým řešením našeho problému. Když chcete dosáhnout dohody, podílet se musí všichni stejně."

Formule 1 nyní potřebuje podle di Montezemola klid a další impulzy k rozvoji.
Další článek: Je to oficiální: Světová rada zveřejnila pevnou startovní listinu

18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00