Max Mosley nepovažuje dohodu s FOTA za svojí osobní porážku

Obě strany získaly, za což prezidenta FIA pochválil di Montezemolo.
Dnešní oznámení o dohodě mezi FIA a FOTA bylo velmi překvapivé zejména z toho důvodu, že Max Mosley v podstatě přistoupil na původní podmínky týmů spojené s přihláškou do šampionátu, navíc se za pár měsíců stáhne do ústraní. Prezident FIA ale dohodu nepovažuje za svojí porážku.

"Tak bych to neviděl, protože oni mají pravidla, která chtěli, a stabilitu. My máme nové týmy a snížení nákladů. Takže je to velmi užitečné. A co se mě týče, týmy by se mě stejně v říjnu zbavily, což se také stane. Jestli jim můj následovník bude vyhovovat více, to se teprve uvidí," uvedl Mosley.

Výhodnost řešení z pohledu Mezinárodní automobilové federace potvrdil i člen Světové rady motorsportu Lars Osterlind.

"Všichni dostali to, co chtěli. Všichni uznali, že je třeba kompromisu. Nakonec si FOTA uvědomila potřebu nezávislého orgánu, který dohlíží na motorsport. Nejlepším řešením nebyla nová závodní série," řekl.

Mosley dodal, že si díky dohodě s FOTA bude moci dopřát trochu klidu: "Je to velká úleva a umožní mi to si v létě udělat odstup. Budu se moci dívat na formuli 1 s vědomím, že vládne mír a stabilita. A budu moci skončit, jak bylo od začátku mým úmyslem, v říjnu letošního roku."

Za vstřícný postoj poděkoval Mosleymu jménem Asociace týmů formule 1 Luca di Montezemolo.

"Doufám, že dříve nebo později budu moci udělat to samé co pan Mosley a mít více klidu. Doufám, že do toho klubu budu moci brzy vstoupit," vtipkoval di Montezemolo. "Myslím, že přišel s velmi dobrým řešením našeho problému. Když chcete dosáhnout dohody, podílet se musí všichni stejně."

Formule 1 nyní potřebuje podle di Montezemola klid a další impulzy k rozvoji.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. prosince | Pro @charouzracing budou v příštím roce závodit Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Jezdecké akademie Ferrari.
13. prosince | Podle ruské zpravodajské agentury TASS potvrdí Williams v pátek Sergeje Sirotkina.
11. prosince | Podle odkaz je nyní favoritem na sedačku u Williamsu Sergej Sirotkin.