Max Mosley naznačil, že FIA na podmínky týmů nepřistoupí

Doporučil FOTA, ať si jde sestavit vlastní šampionát.

Šéf FIA Max Mosley naznačil, že FIA nepřistoupí na podmínky týmů FOTA, která je přidala ke svým přihláškám. Podle něj nelze podepsat dohodu, která byla předložena s takovým zpožděním.

FOTA žádá novou Concordskou dohodu (smluvní podmínky mezi FIA, FOM a týmy F1) a aby byla pravidla pro příští rok upravena o požadavky FOTA. To vše před 12. červnem. Tento den také FIA vyhlásí startovní listinu na příští rok.

"Pokud si chcete sestavovat pravidla, tak běžte a pořádejte si vlastní šampionát," cituje Mosleyho švýcarský list Motorsport Aktuell. "Formule 1 je naším šampionátem a my děláme pravidla. Začali jsme s tím před 60 lety a tak to bude i nadále.

Myslím, že je to taktika z jejich strany, aby posunuly termín a novým týmům tak nezbyl čas na přípravu," dodal ještě Mosley.

Možný další vývoj situace jsme nastínili v článku Čekání na soudný den.

Další článek: Räikkönen: Ztráta na čelo se zmenšuje, ale ještě nás čeká práce

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.