Max Mosley končí, dojde i na Bernieho Ecclestona?

Jeden z neúspěšných uchazečů navíc žaluje FIA.

Všechno jednou končí a ať se to Maxovi líbí nebo ne, jednou musí přijít i jeho čas. A to navzdory tomu, že je o deset let mladší než jeho kolega Bernie Ecclestone. Ten nyní spravuje komerční záležitosti formule 1 coby minoritní vlastník majitele komerčních práv ve společnosti Formula One Group. Tím majoritním je společnost CVC. Ecclestone je ale jmenovaným výkonným šéfem Formula One Group. Loni před Velkou cenou Maďarska dokonce CVC vydala tiskové prohlášení, kterým se za Ecclestona postavila ve světle spekupací, že se CVC chce svého podílu zbavit. Ale časy se mění...

V současné době týmy formule 1 ve sdružení FOTA právě Ecclestona obchází a vyjednávají přímo s majoritními vlastníky o budoucnosti F1. Zdá se, že FOTA a CVC našly společnou řeč, protože jednání vedou rchle ke společnému cíli. Až bude sepsán kompromis a předložen k podpisu FIA, obě strany jsou připraveny jít společně do konkurenční série, pokud FIA nepodepíše. Není bez zajímavosti, že CVC uvažuje o tom, že Bernieho Ecclestona sesadí z aktivní role faktického "šéfa formule 1" a přidělí mu nějakou čestnou funkci.

Že dlouholetí souputníci Max Mosley a Bernie Ecclestone ztrácejí půdu pod nohama, o tom svědčí čerstvá žaloba jednoho z neúspěšných uchazečů o místo ve startovní listině 2010.

N.Technology je společnost, která mj. pořádá sérii International Formula Master. Svou přihlášku stáhla, a to dokonce v doprovodu ostrého útoku na "pochybný" postup výběru nových týmů. Trochu klidněji se z výběrového řízení stáhla i Lola.

A právě firma N.Technology, resp. její mateřská společnost MSC, zažalovala FIA u francouzského soudu. Důvodem jsou právě způsoby, jakými byli noví uchazeči vybráni. O korupčních náznacích spojených s výběrových řízením (nutnost existence smlouvy s dodavatelem motorů Cosworth, vazby nejvyššího vedení FIA na tým Manor, apod.) F1sports dostatečně informoval v posledních dnech.

Slyšení se uskuteční 15. září 2009. N.Technology ale není samotné. Týmy FOTA také vyzvaly FIA, aby vyjasnila některé náležitosti výběrového řízení. Představitelé týmů FOTA se ale nechtěli během Velké ceny Německa na toto téma vyjadřovat, aby události nezastínily závod na Nürburgringu.

Max Mosley coby představitel FIA a Bernie Ecclestone coby představitel majitele komerčních práv mají čím dál více soupeřů. Dokonce bych si troufl říci, že ve formuli 1 se blýská na lepší časy.

Další článek: Red Bull staví svatyni na trofeje a ohlíží se na šampionát

18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00