Max je blízko nové dohodě s Marussií, říká Chiltonův otec

Grahame Chilton vyjednává pro svého syna smlouvu na příští sezónu a je přesvědčený, že bude úspěšný, pravděpodobně znovu u Marussie.
Max je blízko nové dohodě s Marussií, říká Chiltonův otec

Zatímco Jules Bianchi má pokračování u ruské stáje už delší dobu jisté, druhou sedačku nechala Marussia zatím otevřenou. Hlavním zájemcem je Chilton.

"Vedeme pokročilá jednání s různými týmy a vypadá to dobře," řekl Chilton starší pro BBC. "Max a Marussia chtějí dospět k dohodě, takže snad budeme mít co oznámit během několika týdnů. Opravdu očekáváme, že bude příští rok na roštu."

Jednání ve formuli 1 však nejsou nikdy jednoduchá. "V motorsportu je několik skutečných profesionálů, a stejně jako v ostatních byznysech také několik darebáků. Musíte najít ty dobré lidi a pokusit se uzavřít obchod s nimi. Přijde mi zajímavé zastupovat Maxovy zájmy, ale je to jen další část byznysu."

Otec britského závodníka je přesvědčený, že si jeho syn další sezónu ve formuli 1 zaslouží.

"Abyste se mohli ve formuli 1 opravdu ukázat, potřebujete mít správnou techniku. Marussia dělá se svým rozpočtem exemplární práci. Mají mnohem menší rozpočet než Caterham a v šampionátu konstruktérů ho porážejí."

"Max čelí velmi ceněnému týmovému kolegovi Julesovi Bianchimu a udělal si dobré jméno. Uprostřed sezóny se mu moc nedařilo, ale nejsem si jistý, že to bylo jenom Maxem."

"Od té doby byl rychlejší a mnohokrát porazil Julesa. Jsem si jistý, že by rád měl rychlejší auto, ale já si myslím, že Marussia bude mít příští rok mnohem rychlejší auto."

Další článek: Di Resta je nucen uvažovat o možnostech mimo formuli 1

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10