Max Chilton bude v závěru sezóny záložním jezdcem Marussie

Marussia rozšířila svůj program pro mladé jezdce o závodníka Maxe Chiltona. Mladý Brit tak bude mít příležitost detailně poznat fungování týmu během závodních víkendů.
Max Chilton bude v závěru sezóny záložním jezdcem Marussie

Jedenadvacetiletý Chilton bude v roli záložníka Marussie působit od GP Japonska do konce sezóny. Zasloužil si to svými výsledky v GP2, mimo jiné vítězstvím v Maďarsku.

"Důležitou součástí učení každého mladého jezdce, který chce pokročit na nejvyšší úroveň motorsportu, je čas trávený úzkou spoluprací s inženýry a dalšími, zkušenějšími jezdci," vysvětloval šéf týmu John Booth. "Tohle je důležitý element našeho programu pro mladé jezdce."

Chilton už s vozem MR01 jezdil v testech mladých talentů v Silverstonu, takže bude zároveň připraven zaskočit v případě potřeby za Tima Glocka nebo Charlesa Pica.

"Cítím, že jsem letos závodně dospěl. Teď to dám dohromady se skutečným pohledem do inženýrských aktivit týmu formule 1 a na přípravy požadované po F1 jezdci, což posune moji kariéru na další úroveň," dodal britský pilot.

Jako záložní jezdkyně působila letos u Marussie María de Villotaová, její závodní kariéru ale ukončila nešťastná nehoda při testech aerodynamiky na rovince, při které přišla o oko.

Další článek: D'Ambrosio si ve volných trénincích zřejmě nezajezdí

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas