Mauro Forgieri: Alonso není dobrý testovací jezdec

Web diariodelweb.it přinesl rozhovor s bývalým technickým šéfem Ferrari, který v týmu působil v 60. až 80. letech.
Mauro Forgieri: Alonso není dobrý testovací jezdec

Mauro Forgieri (*1935) komentoval mimo jiné nového šéfa Scuderie. Podle jeho názoru je Arrivabene muž na svém místě, který pozná prostředí F1. Řeč přišla také na Montezemola. Podle Forgieriho je jeho největší zásluhou to, že dokázal opět dostat Ferrari na čelo a přivést lidi jako Rory Byrne, Jean Todt, Ross Brawn a samozřejmě Michael Schumacher. Autor rozhovoru se proto zeptal, zda příčinou současných problémů může být to, že Ferrari postrádá druhého Schumachera.

„Řekl bych, že ano. Pokud má vůz tři nebo čtyři roky stejné problémy, tak to znamená, že není vyvíjen správným směrem a to je chyba pilota. Alonso je skvělý jezdec, ale není dobrý testovací pilot. Každý rok, když mu dali vůz, tak řekl, že je všechno perfektní. Po několika měsících o něm ale začal mluvit špatně. Opravdový šampión je ten, který dokáže tým řídit.“

Forgieri si myslí, že Vettel by takovým lídrem být mohl, protože nelze získat čtyři tituly bez citu pro vůz. „Zrodil se v soutěžích v Itálii, v Toro Rosso. Zná naše přednosti a nedostatky,“ říká Forgieri a dodává, že lze mít nejlepší simulátory a počítače, ale to klíčové se odehrává na trati. 

Foto: Pirelli

Další článek: Force Indii prý zachraňuje Sergej Sirotkin

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna