Mattiacciho plán návratu na vrchol

Gazzetta dello Sport přinesla seznam věcí, které mají pomoci v návratu Ferrari na vrchol formule 1. Po zhruba 100 dnech ve funkci k nim dospěl nový šéf Scuderie Marco Mattiacci.
Mattiacciho plán návratu na vrchol

Co tedy Mattiacci zamýšlí? Jeho program má mít nejméně čtyři body. Reálně jich bude více, konec konců propuštění šéfa motorářů minulý týden k nim můžeme přidat taky.

  • Prvním úkolem bude lepší propojení mezi dodavateli a odděleními Ferrari. Dnes je moc pomalé.
  • Špatná hybridní technologie. Mercedes investoval do KERSu a dalších systémů více peněz i času. Ferrari podle některých informací má špatné turbo, což je ale vina špatné práce dodavatele a jeho výběru.
  • Příliš velký důraz na spolehlivost na úkor výkonu. Spolehlivost je velmi důležitá (Vettel a Hamilton by vám to jistě potvrdili), ale není lepší vyhrát 10 závodů a dvakrát nedojet než dojet pokaždé ale nevyhrát nic? Fernando Alonso je dnes jediným pilotem, který bodoval v každém závodě, ba co více, za svou kariéru u Ferrari kvůli technice odstoupil jen jednou. Moc platné mu to ale nebylo. Dva stupně vítězů a nula vítězství letos a nula titulů.
  • Ferrari má výhodu. Staví si motor a šasi samo pod jednou střechou. Na trati to ale vidět není. Je tedy třeba zlepšit spolupráci mezi odděleními.
Ferrari podle Mattiacciho potřebuje revoluci

Ferrari podle Mattiacciho potřebuje revoluci

Ferrari jakožto i ostatní dodavatelé mohou do února postavit téměř novou pohonnou jednotku. I tak ale hodně odborníků včetně Ferrari dodává, že dohnat ztrátu nebude snadné.

Diskuze (9) Další článek: Z formule 1 se stává GP1, varuje Newey
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.