Mattiacci: zlepšili jsme se, ale ostatní se zlepšili více

Marco Mattiacci vidí neúspěch Ferrari v Kanadě v kombinaci okruhu, který F14 T nesedl a v tom, že soupeři udělali lepší práci.
Mattiacci: zlepšili jsme se, ale ostatní se zlepšili více

Ferrari přivezlo do Kanady velký balík úprav, ale z Montrealu si do Maranella veze jeden z nejchudších bodových přídělů v letošní sezóně.

Podle šéfa stáje za to může kombinace dvou věcí. Okruh sedl více soupeřům a zviditelnil jejich silné stránky a také se zdá, že konkurence udělala větší skok vpřed.

„Pozitivní zprávou je, že všichni v týmu jsou odhodláni bojovat. Počínaje našimi piloty, Kimi a Fernando jsou nesmírně houževnatí, kompetentní a konkurenceschopní lidé. Oni vědí, jak pracovat jako tým a nasměrovat nás do oblastí, které jsou prioritou našeho vývoje. Některé naše aktualizace přinesly dobré výsledky, takže budeme pokračovat v této cestě závod od závodu.“ 

Podle Mattiacciho budou změny nějakou dobu trvat. „Ferrari začalo pracovat na specifickém přístupu založeném na několika klíčových osobnostech: prezidentovi Montezemolovi, Jamesu Allisonovi, Fernandu Alonsovi, Kimimu Räikkönenovi a skupině talentovaných inženýrů. Je to o restrukturalizaci týmu a o tom, abychom každému vytvořili co nejlepší podmínky pro práci“, dodává Mattiacci s tím, že se nadále pracuje na přesně daném vývojovém programu. Je ale potřeba zmenšit reakční dobu, protože v tom jsou ostatní zdá se lepší.

Diskuze (55) Další článek: Tohle je závodění! Podívejte se na onboard záběry z DTM
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10