Mattiacci: zlepšili jsme se, ale ostatní se zlepšili více

Marco Mattiacci vidí neúspěch Ferrari v Kanadě v kombinaci okruhu, který F14 T nesedl a v tom, že soupeři udělali lepší práci.
Mattiacci: zlepšili jsme se, ale ostatní se zlepšili více

Ferrari přivezlo do Kanady velký balík úprav, ale z Montrealu si do Maranella veze jeden z nejchudších bodových přídělů v letošní sezóně.

Podle šéfa stáje za to může kombinace dvou věcí. Okruh sedl více soupeřům a zviditelnil jejich silné stránky a také se zdá, že konkurence udělala větší skok vpřed.

„Pozitivní zprávou je, že všichni v týmu jsou odhodláni bojovat. Počínaje našimi piloty, Kimi a Fernando jsou nesmírně houževnatí, kompetentní a konkurenceschopní lidé. Oni vědí, jak pracovat jako tým a nasměrovat nás do oblastí, které jsou prioritou našeho vývoje. Některé naše aktualizace přinesly dobré výsledky, takže budeme pokračovat v této cestě závod od závodu.“ 

Podle Mattiacciho budou změny nějakou dobu trvat. „Ferrari začalo pracovat na specifickém přístupu založeném na několika klíčových osobnostech: prezidentovi Montezemolovi, Jamesu Allisonovi, Fernandu Alonsovi, Kimimu Räikkönenovi a skupině talentovaných inženýrů. Je to o restrukturalizaci týmu a o tom, abychom každému vytvořili co nejlepší podmínky pro práci“, dodává Mattiacci s tím, že se nadále pracuje na přesně daném vývojovém programu. Je ale potřeba zmenšit reakční dobu, protože v tom jsou ostatní zdá se lepší.

Diskuze (55) Další článek: Tohle je závodění! Podívejte se na onboard záběry z DTM
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10