Mattiacci: zlepšili jsme se, ale ostatní se zlepšili více

Marco Mattiacci vidí neúspěch Ferrari v Kanadě v kombinaci okruhu, který F14 T nesedl a v tom, že soupeři udělali lepší práci.
Mattiacci: zlepšili jsme se, ale ostatní se zlepšili více

Ferrari přivezlo do Kanady velký balík úprav, ale z Montrealu si do Maranella veze jeden z nejchudších bodových přídělů v letošní sezóně.

Podle šéfa stáje za to může kombinace dvou věcí. Okruh sedl více soupeřům a zviditelnil jejich silné stránky a také se zdá, že konkurence udělala větší skok vpřed.

„Pozitivní zprávou je, že všichni v týmu jsou odhodláni bojovat. Počínaje našimi piloty, Kimi a Fernando jsou nesmírně houževnatí, kompetentní a konkurenceschopní lidé. Oni vědí, jak pracovat jako tým a nasměrovat nás do oblastí, které jsou prioritou našeho vývoje. Některé naše aktualizace přinesly dobré výsledky, takže budeme pokračovat v této cestě závod od závodu.“ 

Podle Mattiacciho budou změny nějakou dobu trvat. „Ferrari začalo pracovat na specifickém přístupu založeném na několika klíčových osobnostech: prezidentovi Montezemolovi, Jamesu Allisonovi, Fernandu Alonsovi, Kimimu Räikkönenovi a skupině talentovaných inženýrů. Je to o restrukturalizaci týmu a o tom, abychom každému vytvořili co nejlepší podmínky pro práci“, dodává Mattiacci s tím, že se nadále pracuje na přesně daném vývojovém programu. Je ale potřeba zmenšit reakční dobu, protože v tom jsou ostatní zdá se lepší.

Diskuze (55) Další článek: Tohle je závodění! Podívejte se na onboard záběry z DTM
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00