Mattiacci: zlepšili jsme se, ale ostatní se zlepšili více

Marco Mattiacci vidí neúspěch Ferrari v Kanadě v kombinaci okruhu, který F14 T nesedl a v tom, že soupeři udělali lepší práci.
Mattiacci: zlepšili jsme se, ale ostatní se zlepšili více

Ferrari přivezlo do Kanady velký balík úprav, ale z Montrealu si do Maranella veze jeden z nejchudších bodových přídělů v letošní sezóně.

Podle šéfa stáje za to může kombinace dvou věcí. Okruh sedl více soupeřům a zviditelnil jejich silné stránky a také se zdá, že konkurence udělala větší skok vpřed.

„Pozitivní zprávou je, že všichni v týmu jsou odhodláni bojovat. Počínaje našimi piloty, Kimi a Fernando jsou nesmírně houževnatí, kompetentní a konkurenceschopní lidé. Oni vědí, jak pracovat jako tým a nasměrovat nás do oblastí, které jsou prioritou našeho vývoje. Některé naše aktualizace přinesly dobré výsledky, takže budeme pokračovat v této cestě závod od závodu.“ 

Podle Mattiacciho budou změny nějakou dobu trvat. „Ferrari začalo pracovat na specifickém přístupu založeném na několika klíčových osobnostech: prezidentovi Montezemolovi, Jamesu Allisonovi, Fernandu Alonsovi, Kimimu Räikkönenovi a skupině talentovaných inženýrů. Je to o restrukturalizaci týmu a o tom, abychom každému vytvořili co nejlepší podmínky pro práci“, dodává Mattiacci s tím, že se nadále pracuje na přesně daném vývojovém programu. Je ale potřeba zmenšit reakční dobu, protože v tom jsou ostatní zdá se lepší.

Diskuze (55) Další článek: Tohle je závodění! Podívejte se na onboard záběry z DTM
16. dubna | Brabham BT62 se odhalí počátkem května, vidět jej ale můžete už teď! I když... | odkazodkaz
15. dubna | Nejrychlejší zastávku měl v Číně Bottas (2,15 s). Dostal se tím před Vettela.