Mattiacci: Věřím, že příští rok za nás budou jezdit Räikkönen a Alonso

Marco Mattiacci ve Velké Británii prohlásil, že se jezdecké složení Ferrari příští rok nezmění. Alespoň v to věří.
Mattiacci: Věřím, že příští rok za nás budou jezdit Räikkönen a Alonso

Šéf Scuderie Ferrari během Velké ceny Velké Británie oznámil, že v jeho týmu budou i příští rok závodit Fernando Alonso a Kimi Räikkönen.

Ferrari

Alonso (4.): 79 bodů

Räikkönen (12): 19 bodů

V poslední době se spekulovalo o odchodu některého z pilotů. Alonso je frustrován výkonem Ferrari, které mu od roku 2010 nebylo schopné postavit vítězné auto a mohl by odejít do McLarenu. S Räikkönenem zase nemusí být spokojené samotné Ferrari. 

Alonso má přitom smlouvu do roku 2016, Räikkönen do konce příštího roku.

„Mám fantastickou dvojici jezdců a věřím, že s námi budou i příští rok. Každý chce vyhrát více šampionátů a to hlavně Ferrari. Fernando a Kimi jsou oba nároční a já chápu jejich frustrace. Nikdo z týmu není spokojen s tím, jak na tom jsme. Musíme jim poskytnout lepší auto, výkonnější a více konkurenceschopné“, říká Mattiacci pro BBC. 

Podle Mattiacciho je nutná i pomoc obou jezdců. „Zároveň potřebujeme, aby přispěli. Tým můžou sjednotit, mají velkou zodpovědnost a dobře to ví. Týmový duch je velmi dobrý.“

Podle Häkkinena se jezdecké složení Ferrari příští rok změní

Podle Häkkinena se jezdecké složení Ferrari příští rok změní

Mattiacci v rozhovoru s Jordanem také varoval, že letos možná Ferrari prožije ještě těžké chvíle, ale brzy se vrátí. Uvnitř týmů probíhají změny, které by měly už příští rok vrátit rudé vozy na čelo.  

Diskuze (63) Další článek: Video: Takhle se na startu odlepují elektrické Formule E
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.