Mattiacci skončil v čele Ferrari

Takhle spekulace se potvrdila a to velmi rychle. Marco Mattiacci končí v čele Scuderie a nahradí ho bývalý manažér Marlbora Maurizio Arrivabene
Mattiacci skončil v čele Ferrari

Scuderia Ferrari bude mít letos už třetího šéfa. V dubnu přišel do Maranella Marco Mattiacci, který dříve řídil aktivity Ferrari v Severní Americe. Stefano Domenicali po nevydařeném začátku sezóny a především poté, co Ferrari nepostavilo dostatečně konkurenceschopnou pohonnou jednotku, sám pod tlakem rezignoval. Domenicali nedávno nastoupil k Audi a pracuje tak nyní v Německu.

Další osud Mattiacciho zatím není jasný. Je otázkou, zda Mattiacci splnil úkoly, pro které do Maranella přišel, nebo zda ho odvolal nový prezident Sergio Marchionne. Podle všeho je ale reálnější druhá možnost.

Do čela slavné stáje se postaví manažér Marlobora Maurizio Arrivabene. „Rozhodli jsme se jmenovat Maurizia Arrivabeneho, protože v této době potřebujeme člověka s důkladným pochopením nejen Ferrari, ale i mechanismů a požadavků tohoto sportu,“ uvádí Marchionne. 

„Byl (Arrivabene) stálým zdrojem inovativních nápadů zaměřených na revitalizaci formule 1,“ pokračuje prezident Ferrari. Nový šéf Scuderie je totiž od roku 2010 členem Komise formule 1, ve které jsou i zástupci sponzorů. „Jeho manažérské zkušenosti na velmi složitém a regulovaném trhu jsou velmi důležité a pomohou mu řídit a motivovat tým.“

„Také bychom rádi poděkovali Marcu Mattiaccimu za jeho službu pro Ferrari v posledních 15 letech a přejeme mu vše dobré v jeho další činnosti, dodal Marchionne, který tím naznačil, že Mattiacci zřejmě zcela opouští Ferrari.

Další článek: Video: První kilometry týmu McLaren Honda na trati