Mattiacci nahradil Domenicaliho v roli šéfa týmu Ferrari

Stefano Domenicali s okamžitou platností skončil ve vedení Ferrari, nahradil ho dosavadní výkonný ředitel severoamerické divize Ferrari Marco Mattiaci.
Mattiacci nahradil Domenicaliho v roli šéfa týmu Ferrari

Ferrari vkládalo velké naděje do nových pravidel, které chtělo využít k návratu na vrchol. Jenomže postavilo auto, které na ty nejlepší ani zdaleka nestačí, za což Domenicali převzal zodpovědnost.

„V profesním životě každého člověka přicházejí mimořádné okamžiky, kdy je třeba odvahy učinit těžká a bolestivá rozhodnutí,“ uvedl.

„Je čas na významnou změnu. Jako šéf přebírám zodpovědnost za nastalou situaci, jako jsem to vždy dělal. Toto rozhodnutí jsem udělal s cílem způsobit změnu pro dobro této skupiny lidí, ke které mám velmi blízko.“

„Celým svým srdcem děkuji mužům a ženám v týmu, jezdcům a partnerům za úžasný vztah, který jsme po ty roky měli. Doufám, že Ferrari bude brzy tam, kde si zaslouží.“

„Moje poslední slova jsou slova poděkování našemu prezidentovi za to, že mě vždy podporoval, a našim fanouškům. Lituji jen toho, že jsme nesklidili ovoce naší tvrdé práce z posledních let.“

Domenicali stál ve vedení maranellského týmu od roku 2008, kdy nahradil Jeana Todta. Pro Ferrari pracoval od roku 1991. Za jeho působení Scuderia vyhrála „jen“ pohár týmů hned v prvním roce, na další tituly nedosáhla.

Další článek: Třináctým týmem se může stát Forza Rossa

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.