Mattiacci nahradil Domenicaliho v roli šéfa týmu Ferrari

Stefano Domenicali s okamžitou platností skončil ve vedení Ferrari, nahradil ho dosavadní výkonný ředitel severoamerické divize Ferrari Marco Mattiaci.
Mattiacci nahradil Domenicaliho v roli šéfa týmu Ferrari

Ferrari vkládalo velké naděje do nových pravidel, které chtělo využít k návratu na vrchol. Jenomže postavilo auto, které na ty nejlepší ani zdaleka nestačí, za což Domenicali převzal zodpovědnost.

„V profesním životě každého člověka přicházejí mimořádné okamžiky, kdy je třeba odvahy učinit těžká a bolestivá rozhodnutí,“ uvedl.

„Je čas na významnou změnu. Jako šéf přebírám zodpovědnost za nastalou situaci, jako jsem to vždy dělal. Toto rozhodnutí jsem udělal s cílem způsobit změnu pro dobro této skupiny lidí, ke které mám velmi blízko.“

„Celým svým srdcem děkuji mužům a ženám v týmu, jezdcům a partnerům za úžasný vztah, který jsme po ty roky měli. Doufám, že Ferrari bude brzy tam, kde si zaslouží.“

„Moje poslední slova jsou slova poděkování našemu prezidentovi za to, že mě vždy podporoval, a našim fanouškům. Lituji jen toho, že jsme nesklidili ovoce naší tvrdé práce z posledních let.“

Domenicali stál ve vedení maranellského týmu od roku 2008, kdy nahradil Jeana Todta. Pro Ferrari pracoval od roku 1991. Za jeho působení Scuderia vyhrála „jen“ pohár týmů hned v prvním roce, na další tituly nedosáhla.

Další článek: Třináctým týmem se může stát Forza Rossa

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10