Mattiacci: Na Räikkönena vyvíjíme pozitivní tlak

Kimi Räikkönen neprožívá u Ferrari úplně dobrou sezónu. Našel ale velké zastání u Marca Mattiacciho.
Mattiacci: Na Räikkönena vyvíjíme pozitivní tlak

Na konci loňské sezóny odešel z Ferrari Felipe Massa a na jeho místo nastoupil navrátilec Kimi Räikkönen. Dlouze se rozebíralo, k čemu povede angažování dvou mistrů světa v jednom týmů a zda se nemůže opakovat situace z roku 2007 u McLarenu.

Nakonec se ale stalo něco, co asi čekal málokdo. Räikkönen na Alonsa ztrácí ještě více než Felipe Massa a celou sezónu se trápí s nastavením vozu. Aktuálně má Alonso 149 bodů, zatímco jeho týmový kolega jen 47. V Austinu navíc Räikkönen opět nebodoval.

Šéf Scuderie Marco Mattiacci byl dotázán, zda se tím Räikkönen nedostává pod tlak ze strany týmu.

„Pozitivní tlak. Je důležité, aby to byl pozitivní tlak,“ říká Mattiacci. „V tuto chvíli se musíme vyhnout přehánění. Víme, že je problém s ním a z pocitu, který má z auta – je příliš nedotáčivé v přední části vozu a víme, že je to přetrvávající problém v průběhu celé sezóny,“ vysvětluje Mattiacci.

„Ale jsme tým a je to náš jezdec, takže na tom musíme pracovat,“ dodává šéf Scuderie. 

Další článek: Ostudě v Austinu podle Jordana zabránilo vedení CVC

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.