Mateschitz: Nepotřebujeme štěstí, stačí nemít smůlu

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz věří, že je vše pod kontrolou. Na tým je díky zisku Poháru konstruktérů hrdý už teď.
Mateschitz: Nepotřebujeme štěstí, stačí nemít smůlu

Red Bull získal před týdnem v Austinu třetí Pohár konstruktérů v řadě. Sebastian Vettel má dnes šanci na stejný úspěch v kategorii jezdců, pokud dojede do cíle do čtvrtého místa, ze kterého do dnešní Velké ceny Brazílie odstartuje, nemusí se starat o výsledek Fernanda Alonsa. Přestože výchozí pozici má Němec výbornou, na Alonsa má náskok třinácti bodů a na startu bude stát tři příčky před ním, u Red Bullu vědí, že ještě není nic jisté.

Majitel týmu Dietrich Mateschitz, který bude závod sledovat z pohodlí svého rakouského domova věří, že je vše pod kontrolou. "Myslím, že naše šance jsou celkem velké, protože Sebastian má perfektní auto a vede o třináct bodů. Nepotřebujeme štěstí, abychom dnes vyhráli, jen potřebujeme nemít smůlu," uvedl rakouský magnát.

Na sezonu je hrdý už teď. Týmu se podařilo otočit nepříznivý vývoj šampionátu a získat s předstihem Pohár konstruktérů. "Adrian Newey a jeho tým dali jezdcům potřetí v řadě vítězné auto. To potvrzuje, že Red Bull Racing je technicky nejlepší tým na startovním roštu," prohlásil. "Užívám si to a vybavuji si slova Lewise Hamiltona, který jednou řekl, že jsme jen společnost na výrobu nápojů."

Diskuze (24) Další článek: Nevyhrajeme? Stejně na sebe můžeme být hrdí, míní Alonso