Massův vůz se během závodu přehříval, proto ho tým povolal do boxů

Felipe Massa jako jediný jezdec před Kanadou bodoval ve všech závodech. Právě v Montrealu ale musel ze závodu v polovině závodu odstoupit.
Massův vůz se během závodu přehříval, proto ho tým povolal do boxů

Byla to trochu paradoxní situace. V Montrealu bylo chladno, ale Felipe Massa měl problém s přehříváním pohonné jednotky. Příčinou byl problém s vodním systémem.

Rob Smedley upřesnil, že se tým pokusil situaci vyřešit, ale nakonec nezbylo nic jiného, než povolat Massu do boxů.

V rozhodování hrálo roli i to, že měl Massa pod kapotou relativně novou pohonnou jednotku. Někteří zákazníci Mercedesu se budou letos snažit nevyužít všech pět povolených pohonných jednotek, ale s ohledem na finanční úsporu vyjít jen se čtyřmi.

„Felipe by skončil někde mezi čtvrtým a šestým místem, takže je to hodně bodů, které jsme ztratili kvůli problému s vodním systémem,“ uvedl Smedley.

Reakce jezdců Williamsu:

Třetí Bottas vyzdvihl výkon celého týmu Williams

Třetí Bottas vyzdvihl výkon celého týmu Williams

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen není dost vyspělý, říká Wolff, Horner na to reagoval

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.