Massův motokárový závod letos vyhrál Tonio Liuzzi

Bývalý italský pilot F1 Tonio Liuzzi vyhrál charitativní motokárový závod, který v Brazílii tradičně organizuje Felipe Massa. Ten si letos připsal třetí místo, druhý dojel Sébastien Buemi.

Tradiční charitativní motokárový závod Felipeho Massy letos v brazilské Santa Catarině na okruhu Penhe vyhrál bývalý jezdec formule 1 Tonio Liuzzi.

Účastník osmdesáti velkých cen dominoval všem tréninkům, do závodu vyrazil z pole position a zvítězil stylem start-cíl. Druhý dojel pilot Toyoty ve vytrvalostních závodech a rezervní pilot Red Bullu a Tora Rossa, za které v F1 tři sezony také závodil, Sébastien Buemi. Organizátor Massa skončil třetí.

Zatímco Ital jezdil v poklidu vepředu, za ním se bojovalo. Pěknou bitvu spolu svedli bývalý pilot Virginu a v současnosti jezdec Audi Lucas di Grassi s brazilským závodníkem stock cars Juliem Camposem.

Buemi s Massou se společně probili závodním polem a několikrát se vzájemně předjeli. Ze souboje o druhé místo nakonec vyšel vítězně Švýcar, který si připsal i nejrychlejší kolo závodu. Na čtvrtém místě dokončil Campos před dalším bývalým brazilským jezdcem F1 a CART Antôniem Pizzoniou, dalším brazilským pilotem stock cars Danielem Serrou a dalším bývalým jezdcem F1 Nelsonem Piquetem Jr.

Další článek: Paffett: Magnussen vyvine tlak na Buttona jako Hamilton

16:39 | Skončil šéf komunikace F1 Matteo Bonciani
16. června | #7 zřejmě opravdu měla defekt a musela do boxů podruhé, protože kolo špatně nasadili.
14. června | Rozpočtový strop by mohl být zavedený už příští rok. Nebude se nikdo trestat za nedodržení, jen se budou ladit postupy.
13. června | Ferrari potvrdilo, že se neodvolá proti penalizaci Vettela. Možnost žádosti o přezkum je stále ve hře.