Massův komentář o loňském Singapuru Alonsa neznepokojil

Možná to budoucí týmový kolega myslel jinak.
Felipe Massa vyjádřil přesvědčení, že Fernando Alonso musel znát okolnosti úmyslné Piquetovy nehody z loňského Singapuru, ale vztah budoucích týmových kolegů u Ferrari to nijak neovlivní.

"Hlavně nevím, jestli je to pravda nebo ne, možná šlo o nějaké nedorozumění s Felipem nebo médii," řekl Alonso. "Takže není zřejmé, co opravdu řekl, nebo neřekl. Později řekl něco jiného. Pro mě to není moc důležité a nedělá mi to starosti."

"V prohlášení Světové rady jasně zaznělo, že jsem se Singapurem 2008 neměl nic společného, nebyl jsem do ničeho zapojený a nic jsem nevěděl. O tom není pochyb. Nevěnoval jsem tomu moc pozornosti."

Pro Alonsa je důležité, že bude závodit pro tým Ferrari. Co říká Massa, je vedlejší.

"Nebude to mít vliv na mě nebo náš vztah," řekl. "I tak si myslím, že to bude skvělé, protože u Ferrari je důležitější skupina než jednotlivec - všichni mechanici, inženýři, lidé v továrně, jezdci, Stefano (Domenicali), prezident Montezemolo. Všichni jsou součástí týmu, velké rodiny."

Pokud si oba jezdci najdou v Brazílii čas na diskuzi, Alonso nemá v plánu s Massou probírat loňský Singapur. Zajímají ho především Massovy zkušenosti z Ferrari, protože chce do týmu co nejdříve zapadnout. Vztahy s budoucím kolegou považuje i nadále za dobré.

"Na trati jsme párkrát bojovali, jako například v Barceloně a na Nürburgringu 2007. Ale loni jsme si pak vybudovali dobrý vztah, přátelský. Podporoval jsem ho v závěrečné části šampionátu, protože jsem se domníval, že má Felipe šanci vyhrát. Nakonec nevyhrál, ale jsem si jistý, že to bude OK. Bude to dobrý vztah, jako s každým jiným jezdcem," dodal.
Další článek: GP Brazílie 2009 - pátek