Massu a Kubicu spekulace o jezdeckém složení Ferrari nevzrušují

Spekulace, jež přisuzují Massovu sedačku u Ferrari Kubicovi, nemají podle obou aktérů reálný základ. Massa se ohrožen necítí, Kubica na příští rok zatím vůbec nemyslí.

Jedním z důvodů pro tyto spekulace je skutečnost, že Massova smlouva s Ferrari končí letos. Poté, co Maranello odmítlo, že je už teď blízko prodloužení s brazilským jezdcem, se otevřel prostor pro variace na téma Massova náhradníka.

"S podpisem nové smlouvy nepospíchám," reagoval Massa. "Pospíchám s tím, abychom byli lepší v závodech a bojovali o šampionát. Na to v tuto chvíli myslím více a se smlouvou nepospíchám." Předběžná jednání ale s Ferrari už běží.

Robert Kubica si zatím nemůže vynachválit přístup Renaultu a o případném přestupu z Enstone do Maranella neuvažoval. "Spekulace o Ferrari tu byly loni a jsou tu i letos," řekl. "Uvidíme. Doposud to byly jen spekulace. Na jednání je příliš brzy. Ani na sekundu jsem o příštím roce ještě nepřemýšlel. Já jsem spokojený a zdá se, že všichni jsou spokojení s tím, co děláme."

Další článek: Letos se závody rozhodují v prvních pěti stech metrech, míní Webber

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.