Massovi sedí pneumatiky Pirelli víc než loňské Bridgestony

Na základě zkušeností z testů je Felipe Massa přesvědčený, že nebude čelit stejně velkým problémům s obutím jako v roce 2010.
Massovi sedí pneumatiky Pirelli víc než loňské Bridgestony

Výsledky Felipeho Massy byly v minulé sezóně tak neuspokojivé, že mu Ferrari dalo jasně najevo, že už si je znovu nemůže dovolit. Brazilský pilot je přičítal především pneumatikám Bridgestone, které nevyhovovaly jeho jezdeckému stylu. Letos by se situace měla změnit.

"Ve srovnání s Bridgestony mi Pirelli vpředu vyhovují více," potvrdil Massa pro La Stampa. Odmítl však, že by se situace mohla otočit a do problémů by se dostal Alonso. "Cílem je, abychom měli konkurenceschopné auto oba dva."

Ferrari patřilo v doposud odjetých testech mezi nejrychlejší týmy, ale všichni se shodují, že letos je hodnocení předsezónních výsledků ještě komplikovanější právě kvůli novým pneumatikám. Navíc se ve startovním poli objevilo několik zajímavých technických řešení.

Podle Massy ale nejsou extrémní řešení nutností. "Důležité je mít extrémní výkon," řekl. "Ale je pravda, že letos jsou vozy hodně odlišné. Všichni mají své nápady a brzy uvidíme, které jsou ty správné."

Brazilského pilota čeká jeden z nejdůležitějších roků kariéry, který pravděpodobně rozhodne o jeho budoucnosti ve formuli 1. Loňskou nevydařenou sezónu hodil za hlavu a chce znovu bojovat na špičce. "Nemám problémy přijmout odpovědnost, byl to těžký rok. Jsem připravený odjet dobrý šampionát jako ty v minulosti," dodal.

Diskuze (29) Další článek: Rosberg: V Jerezu se Mercedes nepředváděl v kvalifikačním režimu
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10