Massovi sedí pneumatiky Pirelli víc než loňské Bridgestony

Na základě zkušeností z testů je Felipe Massa přesvědčený, že nebude čelit stejně velkým problémům s obutím jako v roce 2010.
Massovi sedí pneumatiky Pirelli víc než loňské Bridgestony

Výsledky Felipeho Massy byly v minulé sezóně tak neuspokojivé, že mu Ferrari dalo jasně najevo, že už si je znovu nemůže dovolit. Brazilský pilot je přičítal především pneumatikám Bridgestone, které nevyhovovaly jeho jezdeckému stylu. Letos by se situace měla změnit.

"Ve srovnání s Bridgestony mi Pirelli vpředu vyhovují více," potvrdil Massa pro La Stampa. Odmítl však, že by se situace mohla otočit a do problémů by se dostal Alonso. "Cílem je, abychom měli konkurenceschopné auto oba dva."

Ferrari patřilo v doposud odjetých testech mezi nejrychlejší týmy, ale všichni se shodují, že letos je hodnocení předsezónních výsledků ještě komplikovanější právě kvůli novým pneumatikám. Navíc se ve startovním poli objevilo několik zajímavých technických řešení.

Podle Massy ale nejsou extrémní řešení nutností. "Důležité je mít extrémní výkon," řekl. "Ale je pravda, že letos jsou vozy hodně odlišné. Všichni mají své nápady a brzy uvidíme, které jsou ty správné."

Brazilského pilota čeká jeden z nejdůležitějších roků kariéry, který pravděpodobně rozhodne o jeho budoucnosti ve formuli 1. Loňskou nevydařenou sezónu hodil za hlavu a chce znovu bojovat na špičce. "Nemám problémy přijmout odpovědnost, byl to těžký rok. Jsem připravený odjet dobrý šampionát jako ty v minulosti," dodal.

Diskuze (29) Další článek: Rosberg: V Jerezu se Mercedes nepředváděl v kvalifikačním režimu
16:32 | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
10:49 | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.
21. ledna | HWA bude spolupracovat ve F2 s týmem Arden. Šance pro juniory Mercedesu...
20. ledna | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.