Massovi se začalo dařit, až když se přestal strachovat o své místo

Felipe Massa přiznal, že se v první polovině sezóny nechal rozptýlit spekulacemi o svém propuštění ze služeb Ferrari.
Massovi se začalo dařit, až když se přestal strachovat o své místo

O Massovi se spekuluje každý rok, což on sám často připomíná, letos se ale nechal zviklat.

"V první polovině roku jsem měl starost o obnovení mé smlouvy," vysvětloval. "Nemyslel jsem si, že Ferrari opravdu počká až do konce léta, než rozhodne o jezdeckém složení pro příští rok."

"Je pravda, že od chvíle, co jsem v Maranellu, tu pořád byly spekulace o mně. Už v mém prvním roce tu byl seznam jezdců, kteří mě údajně měli nahradit, a letos to bylo stejné, mnoho jmen a spekulací."

"Na začátku jsem těmto věcem věnoval moc pozornosti, ale pak jsem si v srpnu řekl, že bych měl myslet jen na závodění a zábavu, takže jsem začal opravdu řídit, získal jsem správné pocity v autě a jezdil tak rychle, jak umím. Teď se cítím velmi silný a v posledních devíti závodech jsem měl i výsledky, takže jsem optimista ohledně budoucnosti, té mé a Ferrari."

Scuderia nakonec smlouvu s Massou prodloužila na další sezónu.

Další článek: Alonso: Tituly nestačí, musíte mít sezóny, jako byla ta letošní

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.