Massovi se postavili už čtyři mistři světa, ale loni poprvé také jeho vůz

Felipe Massa odmítl, že by příčinou jeho loňských problémů byl tlak Fernanda Alonsa. Brazilec už zažil několik silných kolegů, ale tentokrát si poprvé nerozuměl s technikou.
Massovi se postavili už čtyři mistři světa, ale loni poprvé také jeho vůz

Proti Massovi stáli jako týmoví kolegové už čtyři mistři světa: Jacques Villeneuve, Michael Schumacher, Kimi Räikkönen a Fernando Alonso. A vždy z interních soubojů vyšel se ctí, kromě sezóny 2010.

"Nikdy jsem se nesžil s pneumatikami. Nepodařilo se mi přizpůsobit jezdecký styl těmto pneumatikám, které se hodně lišily od těch z roku 2009," vysvětloval Brazilec. "To si vybralo svoji daň v kvalifikacích a když jsme měli k dispozici ty nejtvrdší směsi."

"Problémy s motivací jsem nikdy neměl, dokonce ani po tak těžkém víkendu, jako byl ten v Hockenheimu. Fernando byl lepší než já, ale já znám svůj potenciál a vím, že tým mi věří. V minulosti jsem měl velmi silné kolegy, jako byli Michael a Kimi, ale nikdy jsem se neocitl v situaci, kdy bych si nerozuměl s vozem, jako tomu bylo v roce 2010. Kritika? Nikdy mi neublížila. Ale vadilo mi, že nemám výsledky, které chci."

Právě Grand Prix Německa znamenala pro Massu jednu z nejtěžších chvil uplynulé sezóny, protože sahal po vítězství v závodě, které by bývalo bylo jeho jediné za celý rok, ale svoji pozici musel na příkaz týmu přenechat Alonsovi. Vztah s týmovým kolegou to ale nijak nepoškodilo, tvrdí brazilský pilot.

"K Fernandovi mám velký respekt. Máme dobrý vztah, dobře spolupracujeme a nemáme vůbec žádné problémy," prohlásil. "Je zřejmé, že chci být před ním, ale to je normální. V roce 2010 se mi to nepodařilo, protože jsem si nerozuměl s pneumatikami, ale doufám, že letos s ním budu bojovat. Jsem na to připravený. Oběma se nám dostane rovnocenných podmínek, jak to u Ferrari bylo vždy. Jsem soustředěný a věřím, že mám šanci."

Massa ale bude letos čelit dodatečnému tlaku, protože jeho výsledky rozhodnou o setrvání či odchodu z Ferrari. Vedení italské stáje dalo jasně najevo, že si Brazilec nemůže dovolit další sezónu, jako byla ta loňská. "Můj cíl je letos prostý: vyhrávat závody a bojovat o titul," popisoval Massa. "Vím, že loni to nešlo dobře, ale to je minulost. Věřím, že se dokážu vrátit do bojů o titul a na nic jiného nemyslím."

Další článek: FOTA jsme neopustili kvůli nezaplaceným poplatkům, tvrdí HRT

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.