Massovi kazí vánoční dárek počasí

V Mugellu jezdil jen odpoledne.
Felipe Massa si přál k Vánocům od Ferrari ještě jeden test ve formuli 1 před koncem roku a přání se mu splnilo, díky Corse Clienti se znovu posadil do F2007. Jezdit začal dnes, ale nepřálo mu počasí, takže si připsal jen 30 kol. 

"Jsem rád, že jsem mohl usednout do tohoto vozu a je vždy potěšením jezdit na trati, jako je Mugello," uvedl Massa. "Všechno šlo dobře, je škoda, že jsem mohl jezdit jen odpoledne. Doufejme, že se budu moci vrátit zítra."

Massův vůz byl obutý do předváděcích pneumatik, stejný technický komplet dostane k dispozici ještě zítra. Poté se vrací domů do Brazílie.

Po svém zranění z maďarské kvalifikace Massa dostal poprvé příležitost ve voze formule 1 právě za volantem F2007, poté se svezl v letošním F60 v rámci Světového finále ve Valencii a letošní rok zakončí znovu v předloňském autě.
Další článek: Lotus vs. Virgin: Kdo prohraje, bude pracovat jako letuška?

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.