Massovi jde pouze o peníze, nemá žádnou šanci, říká Ecclestone ke kauze crashgate | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Massovi jde pouze o peníze, nemá žádnou šanci, říká Ecclestone ke kauze crashgate

Felipe Massa chce zahájit právní kroky k tomu, aby se pokusil získat titul z roku 2008. Podle Bernieho Ecclestonea však Brazilec nemá šanci.

I když je tzv. crashgate, tedy kontroverzní vítězství Fernanda Alonsa v Singapuru v roce 2008, ke kterému mu pomohla úmyslná nehoda jeho týmového kolegy, již 15 let stará, jde i nadále o živou kauzu.

Felipe Massa se totiž chystá žalovat F1 a FIA kvůli tomu, že před 15 lety obě organizace údajně zametly kauzu pod koberec, takže nemohla být řádně vyšetřena. V důsledku toho pak měl Massa podle svých slov přijít o titul.

Připomeňme, že v Singapuru tehdy po naplánované nehodě Nelsona Piqueta mladšího vyjel na dráhu safety car a v nastalém chaosu nezvládlo Ferrari zastávku Felipeho Massy, tehdejšího kandidáta na titul. Massa před nehodou Piqueta vedl, ale kvůli nepovedené zastávce v boxech se jezdec italské stáje propadl mimo body a zkomplikoval si cestu za titulem, která nakonec nebyla úspěšná.

Massa je dodnes toho názoru, že GP Singapuru 2008 měla být anulována, díky čemuž by se stal zpětně mistrem on.

V obnovení kauzy ze strany Massy figuruje i tehdejší šéf F1 Bernie Ecclestone, který měl začátkem letošního roku prohlásit, že F1 i FIA o podvodu Renaultu věděly včas, což by znamenalo, že mohly být výsledky GP Singapuru zrušeny.

Ecclestone nicméně později svá slova zpochybnil a ani nyní se nezdá, že by byl na straně Brazilce.

„Tým Massy v tom jede kvůli penězům, ale jeho šance jsou nulové,“ řekl Ecclestone švýcarskému listu Blick.

„Žalobu na FIA by spíše mohli podat Hamilton s Mercedesem po nepříliš čistém finále sezony 2021 v Abú Zabí,“ dodal.

Doporučujeme

Články odjinud