Massovi i Räikkönenovi na startu pomohl KERS

Brazilec se cítí, jako kdyby vyhrál.
Massovi i Räikkönenovi na startu pomohl KERS

V Silverstone bodovaly obě Ferrari. Ještě loni by se nejednalo o nijak neobvyklý jev, letos však k této situaci došlo teprve podruhé. Felipe Massa skončil čtvrtý a Kimi Räikkönen osmý.

Výsledek potěšil šéfa týmu Stefana Domenicaliho, který pochválil oba jezdce. "Felipe odjel fantastický závod. Startoval z jedenáctého místa a skončil čtvrtý, aniž by odstoupil někdo z jezdců startujících před ním. Kimi měl skvělý start, využil KERS, ale pak se kvůli provozu výrazněji neposunul." Ital dodal, že v Silverstone dominoval Red Bull, ale s ostatními Ferrari svádělo vyrovnané souboje.

Massa se díky svému skoku oproti startovní pozici cítí, skoro jako kdyby závod vyhrál. "Je to skvělý výsledek. Neočekávali jsme to, takže jsme ještě šťastnější. Měli jsme dobrou strategii a v klíčových momentech jsem jel na maximum. Výrazně nám pomohl KERS, především na startu, ale celé auto pracovalo dobře," rozplýval se Brazilec. Pochopitelně pochválil také svůj tým, který odvedl skvělou práci. "Tímto směrem musíme pokračovat. Bude zajímavé zjistit, jak se ze dne na den zlepšil výkon auta. Možná to chtělo jen vyšší teplotu tratě, aby pneumatiky pracovaly lépe."

Räikkönen byl spokojen se svým startem, ale jinak se po celý závod pohyboval mezi pomalejšími vozy. "Moje pozice na startu určila mou strategii. Po prvních zastávkách jsem se ocitl za Trullim (ten se tradičně obtížně předjíždí - pozn. red.) a tím pro mě závod prakticky skončil. Párkrát jsem se ho pokusil předjet, ale předjíždění je tu velmi složité," vysvětloval Fin. "Nakonec jsem bojoval s Glockem, ale podařilo se mi v klidu udržet pozici a to díky KERS a díky tomu, že jsem měl celkově rychlý vůz. Je to škoda. Vzhledem k tomu, kde jsem byl po prvním kole, mohl jsem dosáhnout lepšího výsledku." Mistr světa z roku 2007 dodal, že jeden bod je lepší než nic a stejně jako Massa se nechal slyšet, že vůz byl mnohem lepší než v kvalifikaci.

Šéfinženýr Chris Dyer dodal, že včera byli v týmu nespokojeni s výsledkem i výkonem, ale dnes se situace zlepšila. "Musíme přiznat, že máme pořád před sebou kus práce, abychom byli konkurenceschopní na té nejvyšší úrovni. Tam chceme být."

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
10:28 | Nico Hülkenberg dnes slaví třicetiny.
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Räikkönen má v hlavě GPS a Alonsa lze zvládnout, říká Boullier

Räikkönen má v hlavě GPS a Alonsa lz…

Eric Boullier promluvil o jezdcích, se kterými během svého působení v F1 spolupracoval.

17.  8.  2017 | | 92 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Räikkönen: Rychlost stále mám

Räikkönen: Rychlost stále mám

Kimi Räikkönen si myslí, že má stále rychlost na to závodit na čele startovního pole formule 1.

16.  8.  2017 | | 49 N/A