Massova tvrdá práce by mohla za Räikkönena u Ferrari scházet, říká Alonso

Fernando Alonso naznačil, že by Kimi Räikkönen nemusel být ve vývoji vozu tak přínosný pro Ferrari, jako byl odcházející Felipe Massa.
Massova tvrdá práce by mohla za Räikkönena u Ferrari scházet, říká Alonso

Alonso chtěl, aby Massa v Maranellu zůstal. A říká se, že vedení Ferrari angažovalo Räikkönena jako pojistku proti Alonsovi ve chvíli, kdy vztahy s týmem nebyly nejlepší.

Že Španěl není z výměny týmového kolegy nadšený, dal znovu najevo v rozhovoru pro TotalRace, když naznačil, že by Fin nemusel odvádět tolik práce jako Brazilec.

"Felipe je určitě tvrdý pracant," řekl. "Pracuje ve dne v noci pro tým, aby zlepšil výkonnost vozu. Kimiho neznám, ale říká se, že toho moc nenamluví a trochu se izoluje. Proto by mohl (Massa) Ferrari scházet."

Alonso ale doufá, že žádné podobné problémy Ferrari nebude muset řešit. Pokud maranellští inženýři postaví rychlé auto, oba jezdci se budou moci zaměřit jen na práci na trati.

"Musíme se teď soustředit, abychom přes zimu udělali dobré auto. Pokud bude dobré jako Red Bull, tak je jedno, jestli tu bude multi 21 nebo multi 35 (týmové příkazy) nebo něco takového, protože atmosféra v týmu bude skvělá. Pokud bude auto špatné, bude se víc bojovat."

Další článek: Dennis by se proti návratu Alonsa do McLarenu nepostavil