Massa: Změna musí přijít, snad to bude již tento víkend

Špatné časy pro Ferrari musí jednou skončit.
Tým Ferrari nemá po třech závodech žádné body a dostává se pod velký tlak. Podle Felipeho Massy jsou šance na úspěch slušné již v Bahrajnu, protože tam tým v zimě testoval s dobrými výsledky. Brazilec by si přál mít ve svém voze KERS, který by měl přinést na tomto okruhu výhody. Dříve nebo později se podle něj Ferrari podaří prorazit.

"Testovali jsme tam v zimě a abych byl upřímný, vůz se tam nechoval špatně. Vypadalo to, že pneumatiky našemu kompletu vyhovovaly. Opravdu očekávám, že budeme konkurenceschopnější, hlavně pokud budeme mít KERS, protože na této trati by měl znamenat významnou výhodu," řekl Massa.

"Doufám, že konečně ostatním týmům ztížíme život a že budeme bojovat o velmi dobrý výsledek. Navzdory těžkým časům jsem velmi motivován. Ale změna musí přijít, snad to bude již tento víkend."

Dobrého výsledku mohl Massa dosáhnout již v Šanghaji, jeho vůz byl však proti. Nespolehlivost techniky je jedním z největších problémů Scuderie v úvodu letošní sezóny.

"Ta závada elektroniky, která mě donutila zastavit na kraji trati, byla opět způsobena problémem, který jsme předtím nikdy neměli. Je třeba říct, že štěstí asi není na naší straně, protože vůz zastavil kvůli malému a hloupému problému. Došlo jen k chybnému čtení palubních dat, na základě čehož dostala řídící jednotka signál, že by mělo dojít k vypnutí plynu. Takže i když se ve skutečnosti nic neporouchalo, počítač vozu se rozhodl vypnout plyn a já jsem musel zaparkovat," vysvětlil své problémy z Číny Massa.

Jiné problémy působila Ferrari chybná rozhodnutí během závodních víkendů, především v otázkách kvalifikační a závodní strategie. Proto Italové uskutečnili v rámci týmu menší reorganizaci, která podle Massy funguje, i když zatím neprošla tou správnou zkouškou.

"Po Malajsii jsme přeorganizovali závodní tým, náš šéf závodních inženýrů Chris Dyer má větší zodpovědnost a v Číně to fungovalo dobře. Chris je při rozhodování velmi klidný a trpělivý. I když ve skutečnosti je to tak, že jakmile jsme rozhodli o strategii jedné zastávky pro závod, už nebylo moc o čem rozhodovat, co se mého vozu týče. Takže je příliš brzy na hodnocení nové organizace a musíme si počkat na to, co se bude dít v komplikovanějších závodních situacích. Jsem si jistý, že Chris odvede dobrou práci," dodal Massa.
Další článek: Stáhněte si nové číslo magazínu F1sports

9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00