Massa: Závod v Turecku mi zkazili mechanici

Felipe Massa věří, že nebýt problémů při zastávkách v boxech, mohl v Grand Prix Turecka dokončit mezi prvními pěti. Problémy z pit lane si zaslouží analýzu.
Massa: Závod v Turecku mi zkazili mechanici

Massa vyhrál v Istanbul Parku třikrát, proto se na závod v Turecku vždy velmi těší. V neděli ale odjížděl velmi zklamaný. "Skončil jsem jedenáctý, když jsem mohl bojovat o čtvrté místo," hodnotil. "Hlavní příčinou byly špatné zastávky v boxech."

Brazilce sice povzbudil pokrok, kterého Ferrari celkově dosáhlo díky novým dílům, ale náladu mu zkazily problémy z boxů. "Neděli odpoledne jsem měl plnou incidentů, ale první stint mi vyšel dobře a dokázal jsem předjet několik vozů, včetně Hamiltona, kterého jsem předjel těsně před tím, než jsme zajeli do boxů," popisoval. "A v tu chvíli se můj závod zkomplikoval, protože moje zastávka nebyla moc dobrá a v boxové uličce jsme se ocitli bok po boku, on měl nakonec navrch. Poté se dobře odehrála jen druhá zastávka z mých celkových čtyř a Lewis dokončil závod na čtvrtém místě, což ukazuje, o co jsem mohl bojovat."

Massa proto chce, aby Ferrari důkladně analyzovalo všechny problémy z boxové uličky a v budoucnu se jich vyvarovalo. "Co se týče potíží při zastávkách v boxech, řekl bych, že jsem jich měl až moc, protože bez nich bych určitě dokončil mezi pěti nejlepšími," uvedl. "Bylo to frustrující pro mě i pro tým. Zastávky v boxech hodně trénujeme, ale v neděli to prostě nefungovalo správně. Ten problém si budeme muset prostudovat a snažit se být konzistentnější, protože stačí jedna malá chyba během jedné zastávky, a ztratíte pozici, jako se mi to stalo v Istanbulu."

"Tlak na mechaniky je teď velký, protože musí nejen odvést perfektní výkon několikrát během závodu, ale navíc nemají kvůli zákazu tankování tu časovou rezervu při výměně kol, jako když čekali na dotankování paliva. Budeme se muset zlepšit, včetně jezdců, protože naše role je během zastávek v boxech také důležitá."

Další článek: Alonso slibuje kvalifikační zlepšení už v Barceloně

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton