Massa: Williams upřednostnil peníze, teď za to platí

Bývalý pilot formule 1 a týmu Williams Felipe Massa se pustil do kritiky svého bývalého zaměstnavatele. Podle Brazilcových slov v úvodních fázích sezóny 2018 platí britský tým daň za to, že v některých svých rozhodnutích upřednostnil finanční stránku věci.
Massa: Williams upřednostnil peníze, teď za to platí

Po třech závodech sezóny 2018 je Williams jediným týmem bez bodu v mistrovství světa. V Austrálii, v Bahrajnu, ani naposledy v Číně nedokázal Lance Stroll nebo Sergej Sirotkin dokončit závod v nejlepší desítce.

Massa, který byl po svém konci u týmu nahrazen ruským jezdcem, je přesvědčen, že současné potíže Williamsu prvotně způsobuje neporovnatelně nižší úroveň výše rozpočtu britské stáje ve srovnání s továrními týmy.

Williams sice v loňském roce hospodařil se ziskovým rozpočtem, to ale převážně způsobil fakt, že britský tým neměl zdaleka takové výdaje, jako na příklad „velká trojice“ Ferrari, Mercedes, Red Bull. I z tohoto důvodu se proto poté Williams rozhodl pro angažování Sergeje Sirotkina do dvojice k Lanci Strollovi. Oba tito piloti sice nemají příliš zkušeností, na druhou stranu však s sebou do týmu přinesli nemalé finanční prostředky.

„Je pravda, že Williams měl problémy s financemi a myslím si, že při rozhodování klíčových faktorů pro sezónu 2018 upřednostnil peníze,“ řekl novinářům během závodního víkendu Formule E v Římě Felipe Massa.

„Nemyslím si ale, že by pouhé upřednostňování finanční stránky bylo to nejlepší pro šampionát. Já odešel z Williamsu se vztyčenou hlavou. S každým v Grove jsem měl výborný vztah. Doufám, že tým co nejdříve potká to nejlepší,“ přeje Williamsu návrat na úspěšnou vlnu Massa.

„Mohu ale říci, že jsem šťastný za své rozhodnutí skončit po sezóně 2017. Vybral jsem si nejlepší moment pro ukončené kariéry v F1 a nyní si užívám život. Doufám, že se Williams brzy zlepší.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Barrichello chtěl vidět Schumachera, rozmluvili mu to

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00