Massa: Williams je fantastický v technice, organizace trochu vázne

Felipe Massa srovnává Ferrari s Williamsem. Přestože Williams patří k nejstarším týmům ve startovním poli, podle Brazilce je nyní téměř novým týmem.
Massa: Williams je fantastický v technice, organizace trochu vázne

Massa byl na konci loňské sezóny propuštěn z Ferrari, ale co do formy týmu si polepšil. Williams letos Ferrari porazil a skončil na třetím místě v šampionátu. V uplynulých měsících se v týmu odehrála řada změn a to zejména pod taktovkou technického ředitele Pata Symondse a výkonového inženýra Roba Smedleye.

Přestože je pokrok Williamsu viditelný, podle Massy existují místa, kde je možné se zlepšit a dotáhnout se i tam na Maranello. „Podle mého názoru je největší rozdíl v tom, že organizační struktura je méně kompletní. U Ferrari to rovněž nebylo kompletní, ale jsou lépe organizování jako velký tým,“ řekl Massa pro Autosport.

„Williams je jako nový tým s mnoha novými lidmi, kteří dělají v letošním roce jiné věci, než jaké dělali předtím. Jedná se také o změnu mentality.“

„To je oblast, kde je Williams stále pozadu a to nejen za Ferrari, ale také za jinými velkými tmy. Myslím, že Williams velmi dobře pracuje v aerodynamickém tunelu. Vůz se od prvního do posledního závodu výrazně zlepšil, progres byl možná nejlepší ze všech týmů. Myslím, že to byla fantastická práce v tunelu, na šasi, nastavení a v dalších technických oblastech,“ hodnotí situaci Massa.

„U Ferrari tohle mnoho let nefungovalo. Pořád musíme trochu zlepšit organizaci, což ale nejde změnit ze dne na den.“ 

Další článek: Jaká čísla budou mít nováčci a jak to bude s Hamiltonem?

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10