Massa: Williams je fantastický v technice, organizace trochu vázne

Felipe Massa srovnává Ferrari s Williamsem. Přestože Williams patří k nejstarším týmům ve startovním poli, podle Brazilce je nyní téměř novým týmem.
Massa: Williams je fantastický v technice, organizace trochu vázne

Massa byl na konci loňské sezóny propuštěn z Ferrari, ale co do formy týmu si polepšil. Williams letos Ferrari porazil a skončil na třetím místě v šampionátu. V uplynulých měsících se v týmu odehrála řada změn a to zejména pod taktovkou technického ředitele Pata Symondse a výkonového inženýra Roba Smedleye.

Přestože je pokrok Williamsu viditelný, podle Massy existují místa, kde je možné se zlepšit a dotáhnout se i tam na Maranello. „Podle mého názoru je největší rozdíl v tom, že organizační struktura je méně kompletní. U Ferrari to rovněž nebylo kompletní, ale jsou lépe organizování jako velký tým,“ řekl Massa pro Autosport.

„Williams je jako nový tým s mnoha novými lidmi, kteří dělají v letošním roce jiné věci, než jaké dělali předtím. Jedná se také o změnu mentality.“

„To je oblast, kde je Williams stále pozadu a to nejen za Ferrari, ale také za jinými velkými tmy. Myslím, že Williams velmi dobře pracuje v aerodynamickém tunelu. Vůz se od prvního do posledního závodu výrazně zlepšil, progres byl možná nejlepší ze všech týmů. Myslím, že to byla fantastická práce v tunelu, na šasi, nastavení a v dalších technických oblastech,“ hodnotí situaci Massa.

„U Ferrari tohle mnoho let nefungovalo. Pořád musíme trochu zlepšit organizaci, což ale nejde změnit ze dne na den.“ 

Další článek: Jaká čísla budou mít nováčci a jak to bude s Hamiltonem?

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.